Home

TE GJITHA

KOLUMNA

EDITORIAL

Sondazh

Sikur te ishin zgjedhjet neser, per ke do votonit?

View Results

Loading ... Loading ...

POLITIKE

EKONOMI

Proportion
xhensila nako1 ditë

Ja kur do të hidhet në qarkullim kartëmonedha 10 mijë lekëshe

Brenda muajit qershor Banka e Shqipërisë pritet të hedhë në qarkullim kartëmonedhën e re të prerjes 10 000 lekë. Kjo është prerja më e madhe ...

Monedha virtuale e përhapur edhe në Shqipëri, rritje rekord të vlerës brenda një dite

Së fundmi monedha virtuale Bitcoin po hyn në përdorim edhe në Shqipëri nga individë të caktuar që e ndjekin vazhdimisht vlerën e kësaj monedhe. Bitcoin ...

xhensila nako7 ditë

Pandemia nxit sjelljen kursimtare: I bëri të pasurit më të pasur, por ja sa individë ngelën me llogari bosh në banka

Pandemia nxiti sjelljen kursimtare të individëve gjatë 2020-s. Depozitat u rritën me ritmet më të shpejta të viteve të fundit, por shifrat zyrtare tregojnë se ...

xhensila nako7 ditë

Shifrat e FMN-së: Ekonomia shqiptare pritet të arrijë nivelin e parakrizës që këtë vit

Fondi Monetar Ndërkombëtar është optimist që ekonomia shqiptare do të arrijë nivelin e parakrizës që këtë vit. Në të dhënat e publikuara të Pasqyrës Ekonomike ...

xhensila nako1 javë

Bien lindjet në 2020, çiftet po ngurrojnë për planifikime shtatzënie për këtë arsye.Ja sa e morën shpërblimin prej 40 mijë lekësh

Për vitin 2020 në Shqipëri, bonusi i bebeve u shpërnda për 36,188 lindje apo rreth 4,5% më pak se një vit më parë. Sipas shifrave ...

xhensila nako1 javë

Rritet deri në 30% çmimi i qirave të apartamenteve në kryeqytet, ja vlera në disa zona të kryeqytetit

Qiratë në kryeqytet kanë shënuar rritje kohët e fundit, sidomos në zonat perferike. Një apartament me qira 1+1 edhe në zonën e periferisë, vështirë se ...

xhensila nako2 javë

Raporti/ Grupmosha në prag pensioni, më e integruar në tregun e punës, papunësinë e vuajnë të rinjtë

Grupmoshat më të vjetra të popullsisë janë më pak të ekspozuara ndaj fenomenit të papunësisë, në krahasim me ato më të reja. Të dhëna të ...

xhensila nako2 javë

Të ardhurat e shqiptarëve shënojnë përkeqësim, ndërtuesit presin rritje të mëtejshme të çmimeve më 2021 (Arsyet)

Ndërtuesit shfaqin pritshmëri të lartë për rritjen e mëtejshme të nivelit të çmimeve në tremujorin e parë të këtij viti, sipas një ankete që Banka ...

xhensila nako2 javë

FMN parashikon rimëkëmbje ekonomike në Shqipëri: 5% rritje në vitin 2021. Vaksinimi do ta përshpejtojë

Fondi Monetar Ndërkombëtar në raportin “Pasqyra Ekonomike Globale 2021” ka përmirësuar vlerësimin për ekonominë shqiptare për vitin 2020. Sipas Institucionit Ndërkombëtar Financiar ekonomia shqiptare ka ...

Hapur Portal2 javë
Continue to the category Arrow

FOKUS

Hapur Portal 7 orë

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat: 6 humbje jete dhe 430 të shëruar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë me anë të një deklarate për mediat, lajmëron se në 24 orët e fundit, 6 persona kanë ndërruar jetë nga Covid-19. MSH ...

Hapur Portal 7 orë

Nga qendrat e votimit me hyrje dhe dalje të veçanta te distancimi/ MSH nxjerr protokollin për 25 prillin, detyrat për KQZ dhe votuesit

Teksa na ndajnë vetëm 5 ditë nga zgjedhjet e 25 prillit, Ministria e Shëndetësisë ka publikuar një protokoll që duhet të zbatohet gjatë procesit zgjedhor. ...

Hapur Portal 8 orë

Indeksi i lirisë së shtypit 2021/ Gazetarët Pa Kufij: Shqipëria fiton një vend nga viti i kaluar, renditet mes vendeve “problematike”

Organizata Gazetarët pa Kufi (RSF) tha se gazetaria që ajo e quan vaksinën kryesore kundër dezinformimit, është bllokuar plotësisht ose pjesërisht në 73 për qind ...

xhensila nako 9 orë

“Asgjë nuk ruhet në e-Albania”, drejtoresha e AKSHI merr në mbrojtje platformën: Ju kursyem trafikun, kohën dhe rryshfetin

Drejtoresha e AKSHI, Lindita Karçanaj, përmes një postimi në facebook ka reaguar në lidhje me skandalin e të dhënave në e-Albania. Karçanaj shprehet se platforma ...

xhensila nako 9 orë

Bilanci/ Kosova regjistron 442 raste pozitive dhe 14 humbje jete në 24 orë

Në 24 orët e fundit, në Kosovë janë regjistruar 442 raste pozitive nga 3,090 teste të kryera si dhe 14 humbje jete. Rastet fatale janë ...

xhensila nako 9 orë

Përgjimi i Artan Lames, Meta: Tronditës, drejtësia të nisë hetimet, policia mos fshehë provat. Mos e detyroni popullin të…

Presidenti Ilir Meta reagon pas publikimit të përgjimeve nga gazetari investigativ, Artan Hoxha, për drejtorin e Kadastrës, Artan Lame, ku mes të tjerash në audio ...

xhensila nako 9 orë

Ambasada e SHBA kthen përgjigje për Tom Doshin, Prokuroria: Presim informacion dhe nga Interpol

Ambasada amerikane në Tiranë i është përgjigjur prokurorisë shqiptare në lidhje me kërkesën e bërë mbi pastërtinë e figurës së kandidatit Tom Doshi, dhe mbi ...

KRONIKE

Hapur Portal 6 orë

Leje qëndrimi dhe shtetësi kundrejt shumave të konsiderueshme, midis tre të arrestuarve edhe një grua si organizatore. Policia zbardh skemën

Tre persona kanë përfunduar në prangat e policisë së Tiranës në kuadër të një operacioni të koduar “Visa”. Midis të arrestuarve është edhe një 39 ...

Hapur Portal 8 orë

E rëndë në Sarandë/ Fëmijën 3-vjeçar e zë poshtë dollapi, niset me helikopter drejt Tiranës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Sarandë. Një fëmijë 3-vjeçar ka pësuar një frakturë të rëndë në kokë. Vogëlushin e ka zënë poshtë ...

xhensila nako 9 orë

I dyshuar për atentatin ndaj Irfan Azizit, Gjykata e Beratit ‘arrest me burg’ në mungesë për Talo Çelën

Gjykata e Beratit ka caktuar sot masën ‘arrest në burg’ në mungesë për Talo Çelën, i cili dyshohet për atentatin ndaj Irfan Azizit. Mësohet se ...

xhensila nako 10 orë

Përgjimi/ Drejtori i Kadastrës jep ‘direktivat’: Po i the 100 mijë vetëve s’të legalizohet u bënë ‘mish për top’ për palën tjetër, duhet t’i mbajmë varur

Një audiopërgjim i drejtorit të Kadastrës, Artan Lame është publikuar nga gazetari investigativ Artan Hoxha ku dëgjohet të japë direktiva të qarta, gjatë kësaj fushate ...

xhensila nako 11 orë

Kokaina në konteinerin në Durrës/ Selim Çekaj letër Avokatit të Popullit: Po zhvillohet një proces jo i rregullt ligjor, dërgoni…

Avokati i Selim Çekajt, Maksim Haxhia pretendon para Avokatit të Popullit se procesi që po zhvillohet ndaj klientit të tij është jo i rregullt ligjërisht. ...

xhensila nako 12 orë

Incidenti në Berat me furgonin e Bashkisë me ushqime, çështja i kalon SPAK.Dy të akuzuar për korrupsion aktiv në zgjedhje

Pas kapjes në flagrancë të furgonit të Bashkisë Berat,që ishte mbushur me ushqime për tu shpërndarë nga Partia Socialiste në këmbim të votës, drejtues të ...

xhensila nako 13 orë

Shtyhet seanca ndaj ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, zbulohet arsyeja dhe data e përballjes së radhës

Është shtyrë seanca në gjykatë për ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla. Gazetarja Klodiana Lala raporton për “BalkanWeb” se seanca është caktuar për ditën e enjte më 22 ...

BOTA

Proportion

Italia regjistron 390 të vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit, nga 26 prilli lirohen masat në vend

Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 12 074 persona të infektuar me Covid-19 në 294.045 tamponë të kryer. Ditën e djeshme kishte ...

SHBA-Rusi shkëmbim akuzash, ambasadori amerikan në Moskë kthehet në Uashington për konsultime

Ambasadori amerikan në Moskë tha të martën se do të kthehet në atdhe për konsultime – një lëvizje kjo që vjen pasi Kremlini e shtyu ...

EMA: Janë shfaqur raste të mpiksjes së gjakut pas vaksinimit me këtë vaksinë

Rregullatori i medikamenteve në Evropë tha të martën se kishte gjetur një lidhje të mundshme midis vaksinës Johnson & Johnson dhe mpiksjes së gjakut tek ...

Shkencëtarët po hetojnë reagimet ndaj ri-infektimit me coronavirus për të bërë vaksina të reja

Studiuesit në Universitetin e Oksfordit kanë njoftuar fillimin e kërkimit për të zbuluar se çfarë ndodh kur njerëzit që kanë pasur coronavirus sërish infektohen.   ...

Greqia mbështet Kosovën për vizat dhe dialogun, por jo për pavarësinë

Greqia e mbështet Kosovën në procesin e liberalizimit të vizave dhe në rrugën e saj evropiane, tha për Radion Evropa e Lirë, ambasadorja Chryssoula Aliferi, ...

SPORT

Proportion
xhensila nako3 ditë

KOKSH me president të ri, Fidel Ylli triumfon dhe pason Viron Bezhanin

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar ka një president të ri. Fidel Ylli është zgjedhur me shumicë votash në Asamblenë e Përgjithshme Zgjedhore të 24-të, që u ...

Proportion
xhensila nako3 javë

Hiqet kufizimi për tifozët në stadium, UEFA shfuqizon 30%, ia kalon në dorë autoriteteve lokale

UEFA zhvilli mbledhjen e radhës të Komitetit Ekzekutiv ku në nga çështjet më të rëndësishme ishte edhe prania e tifozëve në shkallët e stadiumit. Presidenti ...

Proportion
xhensila nako3 javë

Video/Nuk pranonte as ta përmendte emrin e vendit, menaxheri dardan detyron gazetarin spanjoll të thotë “Kosovë”

Shtypi spanjoll ka vendosur të ruajë politikat e shtetit të tij përgjatë kësaj kohë, duke mos e përmendur emrin e Kosovës në artikujt e tyre, ...

Proportion
Hapur Portal3 javë

Për Ramën apo Bashën?Ish-kapiteni Lorik Cana zbulon votën

Lorik Cana ka pasaportë shqiptare dhe zotëron të drejtën e votës më 25 prill. I pyetur nga fansat në Instagram, ish-kapiteni i Kombëtares na ka ...

HOLLYWOODLIFE

Proportion
Hapur Portal9 muaj

Rindërtimi/ Ahmetaj në Farkë: Janë shpërndarë 7.6 miliardë lekë, sot mbyllet procesi kontraktues për 677 njësi individuale

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj inspekoi punimet për banesat individuale në Farkë të Tiranës. Ahmetaj bëri me dije se në përgjithësi janë shpërndarë nga qeveria ...

Videoja që po bën xhiron e rrjetit! Pasi u lodh duke e mbajtur në dorë, producenti i njohur fsheh statujën e “Oscars” poshtë karriges

  Pavarësisht se të gjithë kujdesen që të japin më të mirën para kamerave, ka raste kur nga lodhja dhe pritja e gjatë, personazhet e ...

Hapur Portal1 vit

“Martesa më tremb”, befason Shakira: Dua që Pike të më shikojë si… dashnore

Shakira dhe futbollisti Xherard Pike janë prej çifteve më të famshme të botës së “showbiz”-it. Këngëtarja dhe mbrojtësi i Barcelonës kanë dhe dy fëmijë nga ...

Hapur Portal1 vit

DiCaprio shpëton një djalosh të ri nga mbytja! Historia si në filma

Personazhi i tij i njohur në filmin “Titanic” nuk pati një fund të lumtur, por Leonardo DiCaprio nuk ka lejuar që kjo gjë t’i ndodhë ...

Hapur Portal1 vit

EDITORIAL

Proportion
olsi2 vjet

Horoskopi politik 2019

2019-ta është një vit elektoral. Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar 30 qershorin si datë të zgjedhjeve vendore. Por opozita PD-LSI ka shpallur objektivin ...

Proportion
xhensila nako2 vjet

Bankat, koha për vetting

Probleme me rrugët e qarkullimit dhe kosto të larta dhe jo transparente për qytetarët Një raport i Trupit të Këshillit të Europës për pastrimin e ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Pasojat e dëbimit të diplomatëve iranianë, a i çon drejt ftohjes marrëdhëniet Rama-Erdogan?

  Dëbimi i ambasadorit të Iranit nga ana e Tiranës zyrtare, duket se ishte një veprim i paralajmëruar dhe i diktuar nga administrata e Shtëpisë ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Mesazhet e forta të Berishës në Open, që i shpëtuan vëmendjes së mediave

  Ish-kryeministri Sali Berisha, ka dhënë një qëndrim krejt të ndryshëm në studion e Open të Eni Vasilit, duke e futur debatin mbi protestën e ...

POLITIKE

Proportion
Hapur Portal6 orë

PS miting në Elbasan Arena, Rama: Nuk votohet për fosilet e politikës. PS do të shkruajë historinë

Kryeministri Edi Rama nga Elbasani, ku po mban fushatën elektorale, deklaroi se të votosh për Monika Kryemadhin dhe LSI-në në zgjedhjet e 25 prillit, do ...

Proportion
Hapur Portal7 orë

Audiopërgjimi për legalizimet, reagon Artan Lame: Është i 2017,sfidoj përgjuesin dhe PD të…

Pas publikimit të audio-përgjimit të kreut të Kadastrës, Artan Lame ku deklaronte se rreth 100 mijë ndërtesa nuk mund të legalizoheshin por qytetarët duhet të ...

Proportion
Hapur Portal7 orë

Basha nga Kamza: Jemi në rrugën e një fitoreje të jashtëzakonshme, fitores më të madhe në historinë e Shqipërisë!

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka qenë sot në Kamëz për të takuar qytetarët dhe për t’i ftuar të votojnë ndryshimin, për të votuar numrin ...

Proportion
Hapur Portal7 orë

Nis vaksinimi i stafeve të Aviacionit Civil, Manastirliu-Balluku: Së shpejti radha për punonjësit e transportit urban

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu dhe Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku kanë ndjekur nga afër proçesin e vaksinimit të stafeve ...

Proportion
xhensila nako9 orë

“Asgjë nuk ruhet në e-Albania”, drejtoresha e AKSHI merr në mbrojtje platformën: Ju kursyem trafikun, kohën dhe rryshfetin

Drejtoresha e AKSHI, Lindita Karçanaj, përmes një postimi në facebook ka reaguar në lidhje me skandalin e të dhënave në e-Albania. Karçanaj shprehet se platforma ...

Proportion
xhensila nako9 orë

Përgjimi i Artan Lames, Meta: Tronditës, drejtësia të nisë hetimet, policia mos fshehë provat. Mos e detyroni popullin të…

Presidenti Ilir Meta reagon pas publikimit të përgjimeve nga gazetari investigativ, Artan Hoxha, për drejtorin e Kadastrës, Artan Lame, ku mes të tjerash në audio ...

TE GJITHA

Proportion
Hapur Portal2 orë

Sondazhi përfundimitar i IPSOS/ Ja kush i fiton zgjedhjet e 25 prillit, ndarja mes PS-PD-LSI

  Sondazhin i fundit i gjigandit IPSOS në bashkëpunim me Top Channel, nxjerr fituese të zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare të 25 Prillit, Partinë Socialiste. Nga ...

Proportion
Hapur Portal2 orë

I duhur apo i gabuar? Rezultatet e sondazhit: Ja në cilin drejtim po shkon Shqipëria

  Studimi për sondazhin kombëtar është kryer gjatë këtij muaji në periudhën 18 prill deri në 20 Prill me 2 mijë të anketuar mbi 18 ...

Proportion
Hapur Portal2 orë

Sondazhi/ Kujt i besojnë shqiptarët? Rama lë pas Bashën, Berishën, Majkon dhe Kryemadhin

Nga gjetjet e sondazhit final të IPSOS-Top Channel, rezulton se kryeminitri Edi Rama, i cili qeveris vendin prej 8 vitesh, është figura më e besueshme ...

Proportion
Hapur Portal2 orë

Sondazhi IPSOS-Top Channel/ Bie me 6% besimi tek PS, kush i fiton zgjedhjet e ardhshme parlamentare?

  Nga gjetjet e sondazhit IPSOS-Top Channel, rezulton se Partia Socialiste i fiton zgjedhjet e 25 prillit. Ndonëse u përball me dy sfida të mëdha ...

Sondazh

Sikur te ishin zgjedhjet neser, per ke do votonit?

View Results

Loading ... Loading ...

POLITIKE

Proportion
Hapur Portal5 orë

Basha nga Pogradeci: T’ua kthejmë vendin shqiptarëve. Votoni 9, merrni shokët dhe familjen tuaj, bashkë do fitojmë!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka ndalur turin e tij sot në Pogradec. Ai është pritur nga përkrahës dhe simpatizantë të PD-së, me ...

Proportion
Hapur Portal5 orë

Basha nga Pogradeci: T’ua kthejmë vendin shqiptarëve. Votoni 9, merrni shokët dhe familjen tuaj, bashkë do fitojmë!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka ndalur turin e tij sot në Pogradec. Ai është pritur nga përkrahës dhe simpatizantë të PD-së, me ...

Proportion
Hapur Portal5 orë

Komiteti vendosi karantinë për ata që vijnë nga Greqia/ Reagon Shoqata e Emigrantëve: Kërkojnë të pengojnë shqiptarët për të votuar

Institucioni i Presidentit të Republikës ka përcjellë peticionin e ardhur nga shoqatat e emigrantëve shqiptarë në Greqi, të cilët kundërshtojnë vendimin e Komitetit Teknik të ...

Proportion
Hapur Portal5 orë

Dalja e të dhënave personale, Anëtarja e Komisionit Rregullator në KQZ: E skandalizuar dhe e tmerruar

E skandalizuar personalisht dhe e tmerruar institucionalisht! Kështu e përkufizon Helga Vukaj, anëtare e Komisionit Rregullator në KQZ marrjen e të dhënave personale të qytetarëve ...

Proportion
Hapur Portal6 orë

PS miting në Elbasan Arena, Rama: Nuk votohet për fosilet e politikës. PS do të shkruajë historinë

Kryeministri Edi Rama nga Elbasani, ku po mban fushatën elektorale, deklaroi se të votosh për Monika Kryemadhin dhe LSI-në në zgjedhjet e 25 prillit, do ...

Proportion
Hapur Portal7 orë

Audiopërgjimi për legalizimet, reagon Artan Lame: Është i 2017,sfidoj përgjuesin dhe PD të…

Pas publikimit të audio-përgjimit të kreut të Kadastrës, Artan Lame ku deklaronte se rreth 100 mijë ndërtesa nuk mund të legalizoheshin por qytetarët duhet të ...

FOKUS

Proportion
Hapur Portal7 orë

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat: 6 humbje jete dhe 430 të shëruar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë me anë të një deklarate për mediat, lajmëron se në 24 orët e fundit, 6 persona kanë ndërruar jetë nga Covid-19. MSH ...

Proportion
Hapur Portal7 orë

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat: 6 humbje jete dhe 430 të shëruar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë me anë të një deklarate për mediat, lajmëron se në 24 orët e fundit, 6 persona kanë ndërruar jetë nga Covid-19. MSH ...

Proportion
Hapur Portal7 orë

Nga qendrat e votimit me hyrje dhe dalje të veçanta te distancimi/ MSH nxjerr protokollin për 25 prillin, detyrat për KQZ dhe votuesit

Teksa na ndajnë vetëm 5 ditë nga zgjedhjet e 25 prillit, Ministria e Shëndetësisë ka publikuar një protokoll që duhet të zbatohet gjatë procesit zgjedhor. ...

Proportion
Hapur Portal8 orë

Indeksi i lirisë së shtypit 2021/ Gazetarët Pa Kufij: Shqipëria fiton një vend nga viti i kaluar, renditet mes vendeve “problematike”

Organizata Gazetarët pa Kufi (RSF) tha se gazetaria që ajo e quan vaksinën kryesore kundër dezinformimit, është bllokuar plotësisht ose pjesërisht në 73 për qind ...

Proportion
xhensila nako9 orë

“Asgjë nuk ruhet në e-Albania”, drejtoresha e AKSHI merr në mbrojtje platformën: Ju kursyem trafikun, kohën dhe rryshfetin

Drejtoresha e AKSHI, Lindita Karçanaj, përmes një postimi në facebook ka reaguar në lidhje me skandalin e të dhënave në e-Albania. Karçanaj shprehet se platforma ...

Proportion
xhensila nako9 orë

Bilanci/ Kosova regjistron 442 raste pozitive dhe 14 humbje jete në 24 orë

Në 24 orët e fundit, në Kosovë janë regjistruar 442 raste pozitive nga 3,090 teste të kryera si dhe 14 humbje jete. Rastet fatale janë ...

KRONIKE

Proportion
Hapur Portal6 orë

Leje qëndrimi dhe shtetësi kundrejt shumave të konsiderueshme, midis tre të arrestuarve edhe një grua si organizatore. Policia zbardh skemën

Tre persona kanë përfunduar në prangat e policisë së Tiranës në kuadër të një operacioni të koduar “Visa”. Midis të arrestuarve është edhe një 39 ...

Proportion
Hapur Portal6 orë

Leje qëndrimi dhe shtetësi kundrejt shumave të konsiderueshme, midis tre të arrestuarve edhe një grua si organizatore. Policia zbardh skemën

Tre persona kanë përfunduar në prangat e policisë së Tiranës në kuadër të një operacioni të koduar “Visa”. Midis të arrestuarve është edhe një 39 ...

Proportion
Hapur Portal8 orë

E rëndë në Sarandë/ Fëmijën 3-vjeçar e zë poshtë dollapi, niset me helikopter drejt Tiranës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Sarandë. Një fëmijë 3-vjeçar ka pësuar një frakturë të rëndë në kokë. Vogëlushin e ka zënë poshtë ...

Proportion
xhensila nako9 orë

I dyshuar për atentatin ndaj Irfan Azizit, Gjykata e Beratit ‘arrest me burg’ në mungesë për Talo Çelën

Gjykata e Beratit ka caktuar sot masën ‘arrest në burg’ në mungesë për Talo Çelën, i cili dyshohet për atentatin ndaj Irfan Azizit. Mësohet se ...

Proportion
xhensila nako10 orë

Përgjimi/ Drejtori i Kadastrës jep ‘direktivat’: Po i the 100 mijë vetëve s’të legalizohet u bënë ‘mish për top’ për palën tjetër, duhet t’i mbajmë varur

Një audiopërgjim i drejtorit të Kadastrës, Artan Lame është publikuar nga gazetari investigativ Artan Hoxha ku dëgjohet të japë direktiva të qarta, gjatë kësaj fushate ...

Proportion
xhensila nako11 orë

Kokaina në konteinerin në Durrës/ Selim Çekaj letër Avokatit të Popullit: Po zhvillohet një proces jo i rregullt ligjor, dërgoni…

Avokati i Selim Çekajt, Maksim Haxhia pretendon para Avokatit të Popullit se procesi që po zhvillohet ndaj klientit të tij është jo i rregullt ligjërisht. ...

EDITORIAL

Proportion
xhensila nako12 muaj

Eni Vasili letër të hapur kryeministrit Rama: “Çlironi studiot televizive!”

  Në një letër publike për kryeministrin e vendit, Edi Rama, moderatorja e emisionit “Open”, Eni Vasili ka kërkuar që situata në studiot televizive të ...

Proportion
xhensila nako12 muaj

Eni Vasili letër të hapur kryeministrit Rama: “Çlironi studiot televizive!”

  Në një letër publike për kryeministrin e vendit, Edi Rama, moderatorja e emisionit “Open”, Eni Vasili ka kërkuar që situata në studiot televizive të ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Kush e përdhunoi 14 vjeçaren nga Kavaja?

Nga Eni Vasili Tmerri që përjetoj cdo herë që lexoj detaje të reja rreth përdhunimit të vajzës 14 vjecare në Kavajë besoj është i cdo ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Ku ndahen Rama e Meta për Kosovën

Përplasja mes kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta për emrin e Gent Cakaj me sa duket lidhet drejtpërdrejt me dy qëndrime diametralisht të kundërta ...

ROZE

Proportion
Hapur Portal4 orë

Ndodh e papritura në Përputhen/ Ledjana i jep puthje në buzë Mevlanit

  Kjo puntatë e Per’Puthen e ditës së sotme përfundoi në mënyrën më të mirë të mundshme.   Nisi me një letër nga Mevlani për ...

Proportion
Hapur Portal4 orë

Ndodh e papritura në Përputhen/ Ledjana i jep puthje në buzë Mevlanit

  Kjo puntatë e Per’Puthen e ditës së sotme përfundoi në mënyrën më të mirë të mundshme.   Nisi me një letër nga Mevlani për ...

Proportion
Hapur Portal5 orë

U dënua në mungesë me 6 vite burg, Prokuroria e Kukësit shpall në kërkim ndërkombëtar Fjolla Morinën

Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë në Kukës ka bërë kërkesë për shpalljen në kërkim ndërkombëtar për këngëtaren nga Kosova Fjolla Morina, e dënuar ...

Proportion
xhensila nako11 orë

Aktori Guljem Radoja në gjendje të rëndë nga Covid-i, Gentian Zenelaj: Mos u dorëzo! Zahaj: Shteti ta çojë për mjekim jashtë

Aktori i njohur shqiptar, Guljem Radoja, ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore nga koronavirusi. Mësohet se artisti i skenës shqiptare është shtruar në reanimacionin i ...

OPEN

Proportion
Hapur Portal2 orë

Sondazhi përfundimitar i IPSOS/ Ja kush i fiton zgjedhjet e 25 prillit, ndarja mes PS-PD-LSI

  Sondazhin i fundit i gjigandit IPSOS në bashkëpunim me Top Channel, nxjerr fituese të zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare të 25 Prillit, Partinë Socialiste. Nga ...

Proportion
Hapur Portal2 orë

Sondazhi përfundimitar i IPSOS/ Ja kush i fiton zgjedhjet e 25 prillit, ndarja mes PS-PD-LSI

  Sondazhin i fundit i gjigandit IPSOS në bashkëpunim me Top Channel, nxjerr fituese të zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare të 25 Prillit, Partinë Socialiste. Nga ...

Proportion
Hapur Portal2 orë

I duhur apo i gabuar? Rezultatet e sondazhit: Ja në cilin drejtim po shkon Shqipëria

  Studimi për sondazhin kombëtar është kryer gjatë këtij muaji në periudhën 18 prill deri në 20 Prill me 2 mijë të anketuar mbi 18 ...

Proportion
Hapur Portal2 orë

Sondazhi/ Kujt i besojnë shqiptarët? Rama lë pas Bashën, Berishën, Majkon dhe Kryemadhin

Nga gjetjet e sondazhit final të IPSOS-Top Channel, rezulton se kryeminitri Edi Rama, i cili qeveris vendin prej 8 vitesh, është figura më e besueshme ...

KOLUMNA

Proportion
xhensila nako4 ditë

Ja pse nuk do të ketë asnjë qeveri PS-PD

Nga Carlo Bollino Deklarata e bërë pardje nga Edi Rama, gjatë një interviste në Report TV, përmes të cilës ofroi gatishmërinë e tij për “një ...

Proportion
xhensila nako4 ditë

Ja pse nuk do të ketë asnjë qeveri PS-PD

Nga Carlo Bollino Deklarata e bërë pardje nga Edi Rama, gjatë një interviste në Report TV, përmes të cilës ofroi gatishmërinë e tij për “një ...

Proportion
Hapur Portal5 ditë

Andi Bushati: Basha mund të bashkëpunojë me Ramën vetëm jashtë politikës

Edi Rama e ka shqiptuar në vetë të parë atë që e thonë nëpër studio televizive njerëzit pranë tij, pra se ai është i gatshëm ...

Proportion
xhensila nako2 javë

A do pak art zotni? Artistët e lënë rrugëve dhe pesë pyetje për z. Lulzim Basha

Nga Artan Fuga Në këtë fushatë elektorale kur partia në qeverisje nuk ka çfarë të thotë për ndonjë arritje në fushën e artit, për progresin ...

SPORT

Proportion
xhensila nako3 ditë

KOKSH me president të ri, Fidel Ylli triumfon dhe pason Viron Bezhanin

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar ka një president të ri. Fidel Ylli është zgjedhur me shumicë votash në Asamblenë e Përgjithshme Zgjedhore të 24-të, që u ...

Proportion
xhensila nako3 ditë

KOKSH me president të ri, Fidel Ylli triumfon dhe pason Viron Bezhanin

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar ka një president të ri. Fidel Ylli është zgjedhur me shumicë votash në Asamblenë e Përgjithshme Zgjedhore të 24-të, që u ...

Proportion
xhensila nako3 javë

Hiqet kufizimi për tifozët në stadium, UEFA shfuqizon 30%, ia kalon në dorë autoriteteve lokale

UEFA zhvilli mbledhjen e radhës të Komitetit Ekzekutiv ku në nga çështjet më të rëndësishme ishte edhe prania e tifozëve në shkallët e stadiumit. Presidenti ...

Proportion
xhensila nako3 javë

Video/Nuk pranonte as ta përmendte emrin e vendit, menaxheri dardan detyron gazetarin spanjoll të thotë “Kosovë”

Shtypi spanjoll ka vendosur të ruajë politikat e shtetit të tij përgjatë kësaj kohë, duke mos e përmendur emrin e Kosovës në artikujt e tyre, ...

HOLLYWOODLLIFE

Proportion
Hapur Portal9 muaj

Rindërtimi/ Ahmetaj në Farkë: Janë shpërndarë 7.6 miliardë lekë, sot mbyllet procesi kontraktues për 677 njësi individuale

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj inspekoi punimet për banesat individuale në Farkë të Tiranës. Ahmetaj bëri me dije se në përgjithësi janë shpërndarë nga qeveria ...

Proportion
Hapur Portal9 muaj

Rindërtimi/ Ahmetaj në Farkë: Janë shpërndarë 7.6 miliardë lekë, sot mbyllet procesi kontraktues për 677 njësi individuale

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj inspekoi punimet për banesat individuale në Farkë të Tiranës. Ahmetaj bëri me dije se në përgjithësi janë shpërndarë nga qeveria ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Videoja që po bën xhiron e rrjetit! Pasi u lodh duke e mbajtur në dorë, producenti i njohur fsheh statujën e “Oscars” poshtë karriges

  Pavarësisht se të gjithë kujdesen që të japin më të mirën para kamerave, ka raste kur nga lodhja dhe pritja e gjatë, personazhet e ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

“Martesa më tremb”, befason Shakira: Dua që Pike të më shikojë si… dashnore

Shakira dhe futbollisti Xherard Pike janë prej çifteve më të famshme të botës së “showbiz”-it. Këngëtarja dhe mbrojtësi i Barcelonës kanë dhe dy fëmijë nga ...

EKONOMI

Proportion
xhensila nako1 ditë

Ja kur do të hidhet në qarkullim kartëmonedha 10 mijë lekëshe

Brenda muajit qershor Banka e Shqipërisë pritet të hedhë në qarkullim kartëmonedhën e re të prerjes 10 000 lekë. Kjo është prerja më e madhe ...

Proportion
xhensila nako1 ditë

Ja kur do të hidhet në qarkullim kartëmonedha 10 mijë lekëshe

Brenda muajit qershor Banka e Shqipërisë pritet të hedhë në qarkullim kartëmonedhën e re të prerjes 10 000 lekë. Kjo është prerja më e madhe ...

Proportion
xhensila nako7 ditë

Monedha virtuale e përhapur edhe në Shqipëri, rritje rekord të vlerës brenda një dite

Së fundmi monedha virtuale Bitcoin po hyn në përdorim edhe në Shqipëri nga individë të caktuar që e ndjekin vazhdimisht vlerën e kësaj monedhe. Bitcoin ...

Proportion
xhensila nako7 ditë

Pandemia nxit sjelljen kursimtare: I bëri të pasurit më të pasur, por ja sa individë ngelën me llogari bosh në banka

Pandemia nxiti sjelljen kursimtare të individëve gjatë 2020-s. Depozitat u rritën me ritmet më të shpejta të viteve të fundit, por shifrat zyrtare tregojnë se ...

BOTA

Proportion
Hapur Portal4 orë

Italia regjistron 390 të vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit, nga 26 prilli lirohen masat në vend

Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 12 074 persona të infektuar me Covid-19 në 294.045 tamponë të kryer. Ditën e djeshme kishte ...

Proportion
Hapur Portal4 orë

Italia regjistron 390 të vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit, nga 26 prilli lirohen masat në vend

Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 12 074 persona të infektuar me Covid-19 në 294.045 tamponë të kryer. Ditën e djeshme kishte ...

Proportion
Hapur Portal6 orë

SHBA-Rusi shkëmbim akuzash, ambasadori amerikan në Moskë kthehet në Uashington për konsultime

Ambasadori amerikan në Moskë tha të martën se do të kthehet në atdhe për konsultime – një lëvizje kjo që vjen pasi Kremlini e shtyu ...

Proportion
Hapur Portal7 orë

EMA: Janë shfaqur raste të mpiksjes së gjakut pas vaksinimit me këtë vaksinë

Rregullatori i medikamenteve në Evropë tha të martën se kishte gjetur një lidhje të mundshme midis vaksinës Johnson & Johnson dhe mpiksjes së gjakut tek ...

MiksToMiks

Proportion
xhensila nako10 orë

Sa është rroga e Papës? Pyetja që mundon të gjithë botën

Shumë njerëz janë kuriozë të dinë mbi pagesat e personave të cilët janë në krye të institucioneve të ndryshme. Rasti më tipik është me rrogën ...

Proportion
xhensila nako10 orë

Sa është rroga e Papës? Pyetja që mundon të gjithë botën

Shumë njerëz janë kuriozë të dinë mbi pagesat e personave të cilët janë në krye të institucioneve të ndryshme. Rasti më tipik është me rrogën ...

Proportion
xhensila nako1 ditë

Çfarë ndodh me fëmijën nëse një grua lind në avion?

Nuk është diçka që ndodh çdo ditë. Nuk është aq e zakonshme, por ja që ndodh. Rreth 60 bebe kanë lindur në qiell dhe ndaj ...

Proportion
xhensila nako2 ditë

Nga dashuria te ekonomia dhe shëndeti, njihuni me parashikimin e Jorgo Pullës për këtë javë

Horoskopi i javës nga 19/04/2021- 25/04/2021 Dashi Këtë javë do ekzistojnë shumë cështje të cilat do t’ju tërheqin vëmëndjen por mirë do ishte ti jepni ...