Kategori: Politike

Proportion
Hapur Portal8 minuta

Opozita propozoi draftin, shtyhet miratimi i ndryshimeve në Kodin Zgjedhor, nuk kalojnë këtë të enjte në Kuvend

Me draftin e propozuar nga opozita tashmë ndryshimet në Kodin Zgjedhor do të marrin kohë për t’u miratuar. se këtë ...

Proportion
Hapur Portal46 minuta

Pezullimi i kreut të OFL, PD me akuza të forta: Vettingu në polici, fasadë. Show me luftën kundër krimit, por paguhen nga…

Pak pas pezullimit te Artan Shkëmbit nga detyra e Drejtorit në Drejtorinë Qendrore, në departamentin e Policisë Kriminale në Drejtorinë ...

Proportion
Hapur Portal1 orë

Deputeti i PS, Alket Hyseni: Për pak javë nisin punimet e rrugës nga Varrezat e Dëshmorëve deri në Çukë. Gati në 2021!

Deputeti socialist Alket Hyseni ka dhënë një lajm të mirë për sarandiotët por edhe gjithë pushuesit që e zgjedhin Sarandën ...

Proportion
Hapur Portal2 orë

E përjashtuan nga punimet e Kuvendit për 10 ditë, deputeti Alimadhi i befasuar: Si ka mundësi që ndodh kjo? Paskan votuar edhe…

Deputeti i opozitës së re, Adriatik Alimadhi është shfaqur i befasuar nga votimi për përjashtimin e tij me 10 ditë ...

Proportion
Hapur Portal2 orë

“Koalicionet të ruhen siç janë sot, listat 100% të hapura”, Bylykbashi sqaron propozimin e opozitës së Bashkuar për ndryshimet kushtetuese në Kodin Zgjedhor

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News 24 sqaroi propozimin ...

Proportion
xhensila nako3 orë

“Ata që nënshkruan 5 Qershorin mos të devijojnë! Është çështje nderi”- Yuri Kim mesazh të qartë politikës: Unë nuk kam hedhur firmë!

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, kërkon nga të gjitha partitë që kanë nënshkruar marrëveshjen e 5 qershorit, që t’i ...

Proportion
xhensila nako4 orë

Nisja e grevës së naftëtarëve në Ballsh, Mehmetaj: Qeveria Rama i përbuzi dhe i rrahu

Ish-deputetja e LSI-së Kejdi Mehmetaj, me anë të një statusi në “Facebook” shkruan rreth nisjes së grevës të naftëtarëve në ...

Proportion
xhensila nako4 orë

Hajdari kërkon mbledhjen e Këshillit Politik nesër: Të miratojmë me konsensus hapjen e listave

Deputetja e opozitës parlamentare, Rudina Hajdari kërkon mbledhjen e Këshillit Politik ditën e nesërme (29 shtator), në orën 12:00. Sipas ...

Proportion
xhensila nako5 orë

U shtrua në spital për shkak të temperaturës, Manastirliu flet për gjendjen e Silva Binos pas prekjes nga covid-19

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu reagon pas infektimit me koronavirus të shefes së Departamentit të Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit ...

Proportion
xhensila nako5 orë

Shkelje profesionale dhe zvarritje gjyqesh në 4 nga 5 dosjet e hetuara. Zbardhet denoncimi i KPK për gjyqtaren Elona Toro

Në shkallën e parë të vettingut gjyqtares së Apelit të Tiranës, Elona Toro i janë zbuluar një sërë shkeljes nga ...

Proportion
xhensila nako5 orë

“Koha për reflektim!”, Meta përkrah draftin e opozitës për Kodin Zgjedhor

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur zyrtarizimin e propozimeve të Opozitës së Bashkuar në Këshillin Politik, e cila dorëzoi dje draftin ...

Proportion
xhensila nako5 orë

Zëdhënësja e PD denoncon: Po vidhen paratë e qytetarëve

Përmes zëdhënëses Ina Zhupa, PD denoncoi sot vjedhjen e parave të qytertarëve shqiptarë. “Nga taksat e rritura, që duhet të ...