Kategori: Kolumnistet

Proportion
xhensila nako37 minuta

Ja pse nuk do të ketë asnjë qeveri PS-PD

Nga Carlo Bollino Deklarata e bërë pardje nga Edi Rama, gjatë një interviste në Report TV, përmes të cilës ofroi ...

Proportion
Hapur Portal23 orë

Andi Bushati: Basha mund të bashkëpunojë me Ramën vetëm jashtë politikës

Edi Rama e ka shqiptuar në vetë të parë atë që e thonë nëpër studio televizive njerëzit pranë tij, pra ...

Proportion
xhensila nako1 javë

A do pak art zotni? Artistët e lënë rrugëve dhe pesë pyetje për z. Lulzim Basha

Nga Artan Fuga Në këtë fushatë elektorale kur partia në qeverisje nuk ka çfarë të thotë për ndonjë arritje në ...

Proportion
Hapur Portal2 javë

“Moskovitët janë shumë të mërzitur”/ Pse zgjedhja e Vjosa Osmanit si presidente i ka tronditur të gjithë

Nga Spartak Ngjela Tani Kosova do të shkëputet nga të shiturit në Moskë e në Beogead. Vjosa Osmani, e zgjedhur ...

Proportion
Hapur Portal2 javë

Tani e kanë krejt, po a ishte drejt?

Shumica e re qeverisëse e Kosovës e ka realizuar një pjesë të slloganit të fushatës së fundit, për të marrë ...

Proportion
xhensila nako2 javë

Milionat e Becchettit, duhet t’i paguajë Rama, jo shqiptarët!

Nga Nikollaq Neranxi Një lajm i keq nga përtej kufirit, i ka prishur Ramës skenarin e fushatës të ndërtuar me ...

Proportion
Hapur Portal2 javë

Një vaksinë për kinezëritë e Ramës

Mjaftuan vdekjet e paqarta të dy të moshuarve, të cilét morën dozën e parë të kinezes CoronaVac, që çadra e ...

Proportion
xhensila nako1 muaj

Gjithçka ka filluar të flasë për shqiptarët. Prisni dhe shikoni

Nga Spartak Ngjela Në të gjithë politikën perëndimore sot po shihet me një interesim të madhe aleanca amerikano – shqiptare ...

Proportion
Hapur Portal1 muaj

Andi Bushati: Le të debatojmë për Enverin pas 25 prillit

Andi Bushati Deklaratat pro Enver Hoxhës po i shtyjnë në dy gabime pjesën më të madhe të opozitarëve dhe antikomunistëve ...

Proportion
xhensila nako3 muaj

A ka dijeni Ramush Haradinaj që qeveria Berisha-Meta refuzuan zyrtarisht “Referendumin popullor për Bashkimin Shqipëri-Kosovë”?

Zyrtarisht Qeveria Berisha-Meta në 2013 refuzuan kërkesën “Peticion” 50.000 firma për REFERENDUM të Bashkimit SHQIPERI-KOSOVE. Peticioni dhe kërkesa u dorzuan ...

Proportion
xhensila nako3 muaj

Le të jemi seriozë!

Nga Ditmir Bushati Winston Churchill thoshte se në politikë të jashtme orientohem gjithnjë nga deti. Ndonëse në kontekstin britanik, edhe ...

Proportion
xhensila nako4 muaj

“Greqia e Madhe apo Shqipëria e vogël, s’ndahen me dekret nga Athina, por me vendim gjykate!”

Nga Kreshnik Spahiu Dje takova një mik nga Prizreni dhe pasi biseduam për situatën e ndarjes kufijve dhe më tha: ...