Kategori: Editorial

Proportion
xhensila nako11 muaj

Eni Vasili letër të hapur kryeministrit Rama: “Çlironi studiot televizive!”

  Në një letër publike për kryeministrin e vendit, Edi Rama, moderatorja e emisionit “Open”, Eni Vasili ka kërkuar që ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Kush e përdhunoi 14 vjeçaren nga Kavaja?

Nga Eni Vasili Tmerri që përjetoj cdo herë që lexoj detaje të reja rreth përdhunimit të vajzës 14 vjecare në ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Ku ndahen Rama e Meta për Kosovën

Përplasja mes kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta për emrin e Gent Cakaj me sa duket lidhet drejtpërdrejt me ...

Proportion
olsi2 vjet

Horoskopi politik 2019

2019-ta është një vit elektoral. Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar 30 qershorin si datë të zgjedhjeve vendore. Por ...

Proportion
xhensila nako2 vjet

Bankat, koha për vetting

Probleme me rrugët e qarkullimit dhe kosto të larta dhe jo transparente për qytetarët Një raport i Trupit të Këshillit ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Pasojat e dëbimit të diplomatëve iranianë, a i çon drejt ftohjes marrëdhëniet Rama-Erdogan?

  Dëbimi i ambasadorit të Iranit nga ana e Tiranës zyrtare, duket se ishte një veprim i paralajmëruar dhe i ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Mesazhet e forta të Berishës në Open, që i shpëtuan vëmendjes së mediave

  Ish-kryeministri Sali Berisha, ka dhënë një qëndrim krejt të ndryshëm në studion e Open të Eni Vasilit, duke e ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

E vërteta e rikthimit të opozitës në Kuvend: precedentët revolucionarë që nga 1990-a

Hyrja e opozitës në seancën e sotme të Kuvendit po komentohen nga qarqe të ndryshme të opinionit publik si një ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Studentët, prapaskenat e panjohura të protestës dhe takimet “sekrete”me diplomatët e SHBA-së e BE-së

Nuk kanë kaluar as 12 orë nga përfundimi i ultimatumit që protesta studentore i kishte dërguar kryeministrit, Edi Rama dhe ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Kronika e (pa)paralajmëruar e një revolucioni: çndodhi në 7 ditë protestë dhe si po tronditet statukuoja politike 28-vjeçare

    Protesta e studentëve, ka hyrë në javën e dytë të saj, në një përshkallëzim dramatik të saj. Nga ...

Proportion
xhensila nako2 vjet

Rama sfidë studentëve: O me mua, o me opozitën. Unë nuk iki, s’është dhjetori i fundit

Pas 7 ditësh protestë, të studentëve para Ministrisë së Arsimit, për herë të parë është zhvilluar beteja e parë ballë ...

Proportion
xhensila nako2 vjet

Kërkimi i dëshpëruar i revoltës që mund të “vrasë” Edi Ramën

Nuk ngeli njeri nga aktorët e zëshëm në rrjetet sociale që nuk u solidarizuan me protestën e studentëve. Foto dhe ...