Kategori: Kronike

Proportion
Hapur Portal9 minuta

Leje qëndrimi dhe shtetësi kundrejt shumave të konsiderueshme, midis tre të arrestuarve edhe një grua si organizatore. Policia zbardh skemën

Tre persona kanë përfunduar në prangat e policisë së Tiranës në kuadër të një operacioni të koduar “Visa”. Midis të ...

Proportion
Hapur Portal2 orë

E rëndë në Sarandë/ Fëmijën 3-vjeçar e zë poshtë dollapi, niset me helikopter drejt Tiranës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Sarandë. Një fëmijë 3-vjeçar ka pësuar një frakturë të rëndë në kokë. ...

Proportion
xhensila nako3 orë

I dyshuar për atentatin ndaj Irfan Azizit, Gjykata e Beratit ‘arrest me burg’ në mungesë për Talo Çelën

Gjykata e Beratit ka caktuar sot masën ‘arrest në burg’ në mungesë për Talo Çelën, i cili dyshohet për atentatin ...

Proportion
xhensila nako4 orë

Përgjimi/ Drejtori i Kadastrës jep ‘direktivat’: Po i the 100 mijë vetëve s’të legalizohet u bënë ‘mish për top’ për palën tjetër, duhet t’i mbajmë varur

Një audiopërgjim i drejtorit të Kadastrës, Artan Lame është publikuar nga gazetari investigativ Artan Hoxha ku dëgjohet të japë direktiva ...

Proportion
xhensila nako5 orë

Kokaina në konteinerin në Durrës/ Selim Çekaj letër Avokatit të Popullit: Po zhvillohet një proces jo i rregullt ligjor, dërgoni…

Avokati i Selim Çekajt, Maksim Haxhia pretendon para Avokatit të Popullit se procesi që po zhvillohet ndaj klientit të tij ...

Proportion
xhensila nako6 orë

Incidenti në Berat me furgonin e Bashkisë me ushqime, çështja i kalon SPAK.Dy të akuzuar për korrupsion aktiv në zgjedhje

Pas kapjes në flagrancë të furgonit të Bashkisë Berat,që ishte mbushur me ushqime për tu shpërndarë nga Partia Socialiste në ...

Proportion
xhensila nako8 orë

Shtyhet seanca ndaj ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, zbulohet arsyeja dhe data e përballjes së radhës

Është shtyrë seanca në gjykatë për ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla. Gazetarja Klodiana Lala raporton për “BalkanWeb” se seanca është caktuar për ...

Proportion
xhensila nako8 orë

Plagosi sekretarin e PD, autori flet nga arratia: Ja arsyeja e vërtetë e ngjarjes, nuk jam socialist

Autori i plagosjes së sekretarit të PD në Kavajë, Bledar Okshtuni, reagon nga arratia. Ndriçim Jonuzi (Tahiri) thekson se është ...

Proportion
xhensila nako9 orë

Breshëri plumbash në Lezhë, terrorizohen banorët, një telefonatë anonime ngre në këmbë policinë

Një breshëri plumbash ka terrorizuar mbrëmjen e kaluar banorët e lagjes Xhenjo, në Lezhë. Menjëherë pas të shtënave policia është ...

Proportion
xhensila nako9 orë

Pesë herë në psikiatri, autori i sulmit në xhaminë ‘Dine Hoxhe’ konflikte të hershme me besimtarët muslimanë

Dalin detaje të reja për autorin e sulmit të xhamisë ‘’Dine Hoxha’’ tek Rruga e Kavajës në Tiranë. Mësohet se ...

Proportion
xhensila nako9 orë

Autobusi përplaset me një makinë në qendër të Tiranës, lëndohen 4 pasagjerë

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qendër të Tiranës. Policia njofton se një mjet autobus është përplasur me ...

Proportion
xhensila nako9 orë

E dhunuan me grushte brenda zyrës, pastaj e qëlluan me armë, si ndodhi plagosja e sekretarit të PD (Emrat e autorëve)

Zbardhen detaje të reja nga plagosja e sekretarit të Partisë Demokratike në Kavajë, Bledar Okshtuni. Policia ka shpallur në kërkim ...