Kategori: Te Gjitha

Proportion
Hapur Portal1 min

Ndër vendet më të shtrenjta në rajon, ja sa kushton të jetosh në Tiranë

Sa kushton të jetosh në Shqipëri? Si ka ndikuar pandemia në çmimet e konsumit dhe me gjerë? A është Tirana ...

Proportion
Hapur Portal5 minuta

EMRAT/ Anëtarësia e PD në Berat konfirmon 10 kandidatë, ja ish- deputeti i skualifikuar

Anëtarësia e PD në Berat ka votuar për 10 kandidatët e saj të preferuar që vijojnë procesin në fazën tjetër ...

Proportion
Hapur Portal14 minuta

EMRI/ Pësoi aksident me ambulancë në Sarandë, infermierja ndërron jetë pas 1 jave tek Trauma

Infermierja Adelina Rizvani e cila pësoi aksident teksa udhëtonte me ambulancë në Sarandë ka ndërruar jetë pas 1 jave ‘luftë’ ...

Proportion
Hapur Portal40 minuta

Arti në zi! Ndahet nga jeta dirigjentja e parë shqiptare, dhuroi dije për dekada në Universitetin e Muzikës

Është ndarë nga jeta në moshën 83-vjeçare dirigjentja e parë shqiptare, Rozmari Jorganxhi. E ëma e kantautorit Gjergj Leka ka ...

Proportion
Hapur Portal1 orë

OBSH jep miratimin, teste të shpejta për Covid-19 që nxjerrin rezultatin në 30 minuta, ja ku do shpërndahen

Testet për Covid-19 që e tregojnë rezultate në vend për 15 deri në maksimumi 30 minuta do të mundësohen për ...

Proportion
Hapur Portal1 orë

“I kërkoi të dilnin nga lokali për t’u takuar”- Kushëriri masakron me thikë dy vëllezërit binjakë shqiptarë. Dëshmitarët thonë se…

Dy vëllezër 36-vjeçarë me origjinë shqiptare, një që jeton në Solferino dhe tjetri në një fshat afër San Cassiano di ...

Proportion
Hapur Portal1 orë

Ambasadori Soreca mesazh të fortë politikës: Respektoni ‘5 qershorin’, çdo ndryshim të diskutohet siç duhet në Këshillin Politik!

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca, iu drejtohet me një mesazh të fortë politikanëve shqiptarë, duke iu thënë ...

Proportion
Hapur Portal2 orë

Opozita propozoi draftin, shtyhet miratimi i ndryshimeve në Kodin Zgjedhor, nuk kalojnë këtë të enjte në Kuvend

Me draftin e propozuar nga opozita tashmë ndryshimet në Kodin Zgjedhor do të marrin kohë për t’u miratuar. se këtë ...

Proportion
Hapur Portal2 orë

LISTA/ Mblidhet Komisioni i Posaçëm për përzgjedhjen e anëtarëve të KQZ, s’kualifikohen 17, në garë 53 kandidatë

Komisioni i Posaçëm për përzgjedhjen e anëtarëve të KQZ ka zhvilluar mbledhjen sot për të përcaktuar kandidatët që plotësojnë kriteret. ...

Proportion
Hapur Portal2 orë

Sa zgjat imuniteti nga Covid-19? Epidemiologu Alimehmeti jep shpresë: Nuk është as virusi i parë dhe as i fundit që do të mposhtet nga…

Epidemiologu Ilir Alimehmeti thotë se diskutimi i imunitetit ndaj SARS-CoV-2 është bazuar deri tani ekskluzivisht vetëm mbi serologjinë, pra mbi ...

Proportion
Hapur Portal2 orë

Shuhet në moshën 76-vjeçare shkrimtarja dhe skenaristja e shumë filmave, Shpresa Vreto

Është ndarë nga jeta shkrimtarja për fëmijë, Shpresa Vreto. Shkrimtarja ka ndërruar jetë në moshën 76-vjeçare. Shpresa Vreto është autore ...

Proportion
Hapur Portal2 orë

Pezullimi i kreut të OFL, PD me akuza të forta: Vettingu në polici, fasadë. Show me luftën kundër krimit, por paguhen nga…

Pak pas pezullimit te Artan Shkëmbit nga detyra e Drejtorit në Drejtorinë Qendrore, në departamentin e Policisë Kriminale në Drejtorinë ...