Kategori: Fokus

Proportion
Hapur Portal6 orë

Zgjedhjet në Kosovë, KQZ nuk certifikon listat e Lëvizjes Vetëvendosje, AAK-së e Nismës

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve nuk ka certifikuar subjektet politike: Vetëvendosje dhe Nisma Socialdemokrate dhe listat e tyre të kandidatëve për ...

Proportion
Hapur Portal7 orë

BE merr goditjen e parë nga kompania e prodhimit të vaksinave anti-COVID, do jepet më pak se gjysma e dozave që ishin parashikuar. Ja arsyeja

Kompania që prodhon vaksinën kundër COVID-19, AstraZeneca ka paralajmëruar vendet e BE-së të presin mungesa në dërgesat e vaksinës së ...

Proportion
Hapur Portal8 orë

Manastirliu i “shpëton” SPAK/ U verifikua për blerjen e kiteve dhe respiratorëve, por dyshimet janë për…

Ogerta Manastirliu , është verifikuar për një kohë të gjatë nga prokurorët antikorrupsion , por në përfundim SPAK nuk e ...

Proportion
Hapur Portal10 orë

Koronavirusi / Nga 24 janari, testim i detyruar për të gjithë personat që hyjnë në Gjermani

Ambasada gjermane në Tiranë, me anë të një lajmërimi për mediat, bën me dije se nga data 24 janar 2021, ...

Proportion
Hapur Portal10 orë

Pas takimit me kreun e KED, ambasadorja e SHBA: Tani është koha që Gjykata e Lartë të arrijë kuorumin dhe…

Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim ka reaguar me një apel pas takimit me kreun e KED Ervin Pupe. Kim ...

Proportion
Hapur Portal11 orë

Rriten shifrat e COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 739 raste të reja dhe 7 humbje jete në 24 orët e fundit. Ja sa testime u kryen

Një numër më i lartë testimesh, por edhe një rritje e rasteve të reja me COVID-19 dhe vdekjeve. Ministria e ...

Proportion
Hapur Portal11 orë

Ishte ekstraduar nga Gjermania për drogë, SPAK ‘harron’ masën e sigurisë për 56-vjeçarin nga Korça. Gjykata cakton ‘arrest me burg’ 5 ditë me vonesë

Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit dhe Korrupsionit ka ‘harruar’ një shqiptar të ekstraduar nga Gjermania, i cili ishte në pritje ...

Proportion
xhensila nako12 orë

Sërish numër i lartë viktimash nga COVID-19 në Kosovë, 289 raste të reja në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 14 viktima dhe 289 raste pozitive me COVID-19 në Kosovë. Kështu ka njoftuar ...

Proportion
xhensila nako12 orë

Dëbimi i diplomatit rus, reagon ambasada e Rusisë: Çfarë na befasoi në deklaratën e Ministrisë së Jashtme Shqiptare

Ambasada e Rusisë në Tiranë reagon pas lajmit për dëbimin e diplomatit rus, Alexei Krivoshev, nga Shqipëria, me argumentin se ...

Proportion
xhensila nako13 orë

Kontributi gjatë pandemisë, Prof.Dr.Tritan Kalo shpallet ‘Qytetar Nderi’ i Kuçovës

Prof.Dr. Tritan Kalo është shpallur ‘Qytetar Nderi’ i Kuçovës ditën e sotme. Vendimi u mor nga Këshilli Bashkiak i Kçovës ...

Proportion
xhensila nako14 orë

Shkelja e masave antiCovid/ Policia vijon me gjobat, ndëshkon 462 qytetarë

Policia e Shtetit ka vijuar me gjobitjen e qytetarëve që nuk respektojnë masat antiCovid. 462 qytetarë janë ndëshkuar së fundmi, ...

Proportion
xhensila nako14 orë

Erë e fortë 80 km/h dhe rrebeshe shi gjatë fundjavës, meteorologia: Ja kur përmirësohet situata

Adiola Bani, meteorologe pranë Meteoalb tha për Top Channel se gjatë fundjavës do të kemi reshje të dendura shiu. Sipas ...