Kategori: Bota

Proportion
Hapur Portal5 minuta

Italia regjistron 390 të vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit, nga 26 prilli lirohen masat në vend

Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 12 074 persona të infektuar me Covid-19 në 294.045 tamponë të ...

Proportion
Hapur Portal2 orë

SHBA-Rusi shkëmbim akuzash, ambasadori amerikan në Moskë kthehet në Uashington për konsultime

Ambasadori amerikan në Moskë tha të martën se do të kthehet në atdhe për konsultime – një lëvizje kjo që ...

Proportion
Hapur Portal3 orë

EMA: Janë shfaqur raste të mpiksjes së gjakut pas vaksinimit me këtë vaksinë

Rregullatori i medikamenteve në Evropë tha të martën se kishte gjetur një lidhje të mundshme midis vaksinës Johnson & Johnson ...

Proportion
Hapur Portal5 orë

Shkencëtarët po hetojnë reagimet ndaj ri-infektimit me coronavirus për të bërë vaksina të reja

Studiuesit në Universitetin e Oksfordit kanë njoftuar fillimin e kërkimit për të zbuluar se çfarë ndodh kur njerëzit që kanë ...

Proportion
xhensila nako6 orë

Greqia mbështet Kosovën për vizat dhe dialogun, por jo për pavarësinë

Greqia e mbështet Kosovën në procesin e liberalizimit të vizave dhe në rrugën e saj evropiane, tha për Radion Evropa ...

Proportion
xhensila nako6 orë

A do të lëvizim në BE nëse s’kemi pasaportën e vaksinimit? Skënder Brataj sqaron: Duhet të vërtetohet një nga 3 kushtet

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, jep lajmin se nuk do të ndalohet lëvizja në nivel kontinental e atyre personave ...

Proportion
xhensila nako8 orë

Presidentja e KE jep në gjuhën shqipe lajmin: Në maj-gusht, BE sjell në Shqipëri 145 mijë vaksina Pfizer

Në muajin maj, Bashkimi Europian fillon shpërndarjen e vaksinave në Ballkanin Perëndimor. Njoftimi u bë në disa gjuhë të Ballkanit, ...

Proportion
Hapur Portal1 ditë

Vendimi i çuditshëm në Britaninë e Madhe/ Përfiton 5 mijë paund nëse pranon të riinfektohesh me COVID

Britania e Madhe ofron 5 mijë paund për personat që janë nën 30 vjeç, e kanë kaluar COVID-in dhe pranojnë ...

Proportion
xhensila nako1 ditë

Rusia hakmerret ndaj Çekisë, i dëbon 20 diplomatë nga vendi

Në Rusi, Agjencia Shtetërore e Lajmeve RIA njoftoi se autoritetet po dëbojnë nga vendi 20 diplomatë çekë, të cilët i ...

Proportion
Hapur Portal2 ditë

Momenti prekës pas varrimit të Princit Philip/ Kate Middleton i dhuron një puthje në faqe vjehrrit të pikëlluar (FOTO)

      Ky është momenti prekës kur Dukesha e Cambridge, Kate Middleton, i dhuron një puthje në faqe vjehrrit ...

Proportion
Hapur Portal2 ditë

“Po ndjek sondazhet e zgjedhjeve në Shqipëri, janë 1-3% larg”, Vuçiç: Pas Bashës qëndron Berisha duan…

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, në një intervistë të dhënë së fundmi ka folur rreth zgjedhjeve në Shqipëri që do ...

Proportion
Hapur Portal2 ditë

Këto janë efektet anësore më të zakonshme pas marrjes së vaksinës kundër Covid-19

Derisa miliona më shumë amerikanë vaksinohen çdo ditë, disa janë ankuar për ethe, të dridhura dhe sëmundje të tjera të ...