Kategori: Kronike

Proportion
Hapur Portal8 orë

Fshehën 9 pako heroinë në tubacionet e ujërave të zeza, tre shqiptarë në pranga

Tre shqiptarë janë arrestuar ditën e sotme nga policia greke pasi akuzohen për trafik lënde narkotike. Shqiptarët, të moshës 29, ...

Proportion
Hapur Portal9 orë

Atentat 37-vjeçarit shqiptar në Athinë, qëllohet me plumb në kokë. Dyshohet se…

  Një 37-vjeçar shqiptar ka mbetur i plagosur rëndë ditën e sotme në Athinë, pas një atentati ndaj tij. Ngjarja ...

Proportion
Hapur Portal10 orë

U kap në Shqipëri, ekstradohet në Rusi luftëtari i ISIS

Shërbimi Rus i Sigurisë ka publikuar një deklaratë këtë të shtunë ku bën të ditur se shtetasi rus, Rasul Mislaev, ...

Proportion
Hapur Portal13 orë

Dalin detaje/ Kryebashkiaku humbi jetën duke parë ndeshjen në stadium

  Haxhi Memolla ka humbur jetën në rrethana krejt të papritura. Ai ka qenë duke parë ndeshjen mes skuadrës së ...

Proportion
xhensila nako14 orë

”Vdekje grushtit të shtetit”, zëdhënësi i Presidentit: Asnjë hap pas, liri Shqipërisë dhe shqiptarëve

Zëdhënësi i Presidentit të Shqipërisë, Tedi Blushi ka falenderuar qytetarët shqiptarë të cilët i kanë shprehur mbështetje lidhur me tubimin ...

Proportion
xhensila nako14 orë

LAJMI I FUNDIT/ Ndahet nga jeta kryetari i Bashkisë së Rrogozhinës, Haxhi Memolla (Foto)

Është ndarë nga jeta në mënyrë krejt të papritur kryetari i Bashkisë së Rrogozhinës, Haxhi Memolla. Shkak është bërë infarkti ...

Proportion
xhensila nako15 orë

Aksident në autostradën Laç-Fushë Krujë, “Benz-i” përplas “Toyota-n”, plagoset 23-vjeçarja

Një aksident rrugor ka ndodhur këtë të shtunë në autostradën Laç-Fushë Krujë, me pasojë plagosjen e një 23-vjeçareje. Sipas uniformave ...

Proportion
xhensila nako15 orë

FOTO/ Aksident pranë Bubqit, dy makina dalin nga rruga dhe përfundojnë në kanal

Një aksident rrugor ka ndodhur këtë të shtunë në aksin rrugor Rinas-Fushë Krujë. Ngjarja mësohet se ka ndodhur pranë kthesës ...

Proportion
xhensila nako16 orë

“Mbetjet nuk janë të rrezikshme”! Pronarët italianë të tragetit tregojnë si përfundoi ngarkesa në Vlorë: Ja pse nuk u pranua në Kroaci

Pronarët e kompanisë dhe tragetit ‘ST Damian’, i cili u bllokua 2 ditë më parë në Portin e Vlorës, kanë ...

Proportion
xhensila nako16 orë

Tentoi të kalonte kufirin me 16 mijë euro në çantën e brezit, ndalohet i riu në Rinas

Policia Kufitare e Rinasit ka sekuestruar sot një shumë të madhe eurosh, që nuk ishin deklaruar në kufi. Bëhet fjalë ...

Proportion
xhensila nako16 orë

Arkitekti danez shkeli ligjin me projektin për teatrin? Prokuroria pushon çështjen, PD nuk ‘bindet’ dhe anikimon vendimin

Prokuroria e Tiranës rrëzon pretendimet e Partisë Demokratike se arkitekti danez Bjarke Ingels ka shkelur ligjin duke realizuar projektin për ...

Proportion
xhensila nako17 orë

Foto/Vranë disa persona, kush është treshja e rrezikshme e kriminelëve në kërkim nga policia (EMRAT)

Policia e Shtetit ka publikuar sot emrat e tre personave të tjerë të rrezikshëm, të cilët janë shpallur në kërkim ...