Kategori: Editorial

Proportion
Hapur Portal2 javë

Ku ndahen Rama e Meta për Kosovën

Përplasja mes kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta për emrin e Gent Cakaj me sa duket lidhet drejtpërdrejt me ...

Proportion
olsi2 javë

Horoskopi politik 2019

2019-ta është një vit elektoral. Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar 30 qershorin si datë të zgjedhjeve vendore. Por ...

Proportion
xhensila nako1 muaj

Bankat, koha për vetting

Probleme me rrugët e qarkullimit dhe kosto të larta dhe jo transparente për qytetarët Një raport i Trupit të Këshillit ...

Proportion
Hapur Portal1 muaj

Pasojat e dëbimit të diplomatëve iranianë, a i çon drejt ftohjes marrëdhëniet Rama-Erdogan?

  Dëbimi i ambasadorit të Iranit nga ana e Tiranës zyrtare, duket se ishte një veprim i paralajmëruar dhe i ...

Proportion
Hapur Portal1 muaj

Mesazhet e forta të Berishës në Open, që i shpëtuan vëmendjes së mediave

  Ish-kryeministri Sali Berisha, ka dhënë një qëndrim krejt të ndryshëm në studion e Open të Eni Vasilit, duke e ...

Proportion
Hapur Portal1 muaj

E vërteta e rikthimit të opozitës në Kuvend: precedentët revolucionarë që nga 1990-a

Hyrja e opozitës në seancën e sotme të Kuvendit po komentohen nga qarqe të ndryshme të opinionit publik si një ...

Proportion
Hapur Portal1 muaj

Studentët, prapaskenat e panjohura të protestës dhe takimet “sekrete”me diplomatët e SHBA-së e BE-së

Nuk kanë kaluar as 12 orë nga përfundimi i ultimatumit që protesta studentore i kishte dërguar kryeministrit, Edi Rama dhe ...

Proportion
Hapur Portal1 muaj

Kronika e (pa)paralajmëruar e një revolucioni: çndodhi në 7 ditë protestë dhe si po tronditet statukuoja politike 28-vjeçare

    Protesta e studentëve, ka hyrë në javën e dytë të saj, në një përshkallëzim dramatik të saj. Nga ...

Proportion
xhensila nako1 muaj

Rama sfidë studentëve: O me mua, o me opozitën. Unë nuk iki, s’është dhjetori i fundit

Pas 7 ditësh protestë, të studentëve para Ministrisë së Arsimit, për herë të parë është zhvilluar beteja e parë ballë ...

Proportion
xhensila nako2 muaj

Kërkimi i dëshpëruar i revoltës që mund të “vrasë” Edi Ramën

Nuk ngeli njeri nga aktorët e zëshëm në rrjetet sociale që nuk u solidarizuan me protestën e studentëve. Foto dhe ...

Proportion
olsi2 muaj

Pse partia e Kryemadhit po mbron ish-ministrin Xhafaj?

Dokumentari i fortë i Top Channel për Fatmir Xhafajn, ka sjellë reagimet e para në opinionin publik dhe pikërisht nga ...

Proportion
Hapur Portal2 muaj

Skemat e dyshimta të PPP-ve, si fluturojnë paratë nga xhepat tanë tek klientët e qeverisë

Në projektbuxhetin e vitit 2019, qeveria ka programuar të kontraktojë me PPP, 3 akse rrugore, 2 aeroporte, 6 shkolla në ...