Kategori: Editorial

Proportion
Hapur Portal3 ditë

Hetimi i Deputetëve, edhe sa duhet të presim

Nëse i hedhim një vështrim historikut të zhvillimeve politike në vitet e fundit, vë re lehtësisht se përveçse akuzat e ...

Proportion
Hapur Portal3 muaj

Emisionet nuk duhet të zëvendësojnë institucionet!

Të enjten e kaluar, “Studio e  Hapur” mori përsipër të sensibilizonte institucionet e shtetit shqiptar të bënin punën e tyre. ...

Proportion
Hapur Portal3 muaj

19 vitet e betejës së Ramës për të shkatërruar Teatrin Kombëtar…dhe batuta përçmuese për Violeta Manushin!

Ishte viti 1999 kur Edi Rama, Ministër Kulture, nisi betejën e tij me artistët përmes promovimit të reformës së tij ...

Proportion
Hapur Portal3 muaj

Një ligj i paprecedentë që i hap rrugën shkatërrimit të godinës së Teatrit Kombëtar

  Shembja e godinës së Teatrit Kombëtar rikthehet sërish në qendër të vëmendjes së opinionit publik. Aktorët që prej muajit ...

Proportion
Hapur Portal4 muaj

Kryebashkiakët e paprekshëm dhe KLSH që thjesht numëron milionat e zhdukura!

Në harkun e 24 orëve të fundit, mësuam se Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar në Prokurori Kryetarin e ...

Proportion
Hapur Portal4 muaj

Xhafaj-Tahiri, fati i ngjashëm i dy ministrave të Ramës

  Kur Saimir Tahiri, nisi të ngjisë shkallët e Partisë socialiste  vjeshtën e vitit 2005, nuk kishte menduar ndoshta se ...

Proportion
Hapur Portal5 muaj

Vlahutin kundër Ramës për emigracionin

Ikin apo nuk ikin shqiptarët për emigrim dhe cilat janë arsyet është një nga debatet që kthehet e rikthehet në ...

Proportion
Hapur Portal5 muaj

Pse përdori Saimir Tahiri një fjalor vulgar rruge, ekspertët japin shpjegimet e tyre /VIDEO

  Kemi qenë gjithë sy e veshë dje, teksa Saimir Tahiri jepte deklaratën e tij për shtyp, një ligjëratë e ...

Proportion
Hapur Portal5 muaj

Të gjitha akuzat e drejtpërdrejta dhe mes rreshtash, që bëri sot Saimir Tahiri për Edi Ramën

Kur lajmëroi sot një konferencë shtypi, në ambientet mediatike të gjithë filluan të ngrenë hipotezat e tyre. E padyshim që ...

Proportion
Hapur Portal5 muaj

Të vdesësh duke mbrojtur pronën, pse krimi ka marrë revansh dhe ku është fajtor shteti

Gruaja e tre vajzave dhe e një djali, Merita Buçi u përball mbrëmjen e djeshme me dy grabitës në dyqanin ...

Proportion
Hapur Portal6 muaj

Shënim/ Propaganda; Vetting-u si shpëtim për Edi Ramën

Sa herë kryeministri kalon nëpër situata të sikletshme, reciton me tone të forta fjali të hartuara bukur, për efektet që ...

Proportion
Hapur Portal6 muaj

Gabimi që bëri Rama me kuksianët dhe pika e kontratës që nuk ia sqaroi asnjëherë!

  Prej disa ditësh tashmë banorët e Kukësit po protestojnë për taksën e rrugës prej 10 eurosh të cilën ata ...