Kategori: Sport

Proportion
xhensila nako1 javë

Hiqet kufizimi për tifozët në stadium, UEFA shfuqizon 30%, ia kalon në dorë autoriteteve lokale

UEFA zhvilli mbledhjen e radhës të Komitetit Ekzekutiv ku në nga çështjet më të rëndësishme ishte edhe prania e tifozëve ...

Proportion
xhensila nako1 javë

Video/Nuk pranonte as ta përmendte emrin e vendit, menaxheri dardan detyron gazetarin spanjoll të thotë “Kosovë”

Shtypi spanjoll ka vendosur të ruajë politikat e shtetit të tij përgjatë kësaj kohë, duke mos e përmendur emrin e ...

Proportion
Hapur Portal1 javë

Për Ramën apo Bashën?Ish-kapiteni Lorik Cana zbulon votën

Lorik Cana ka pasaportë shqiptare dhe zotëron të drejtën e votës më 25 prill. I pyetur nga fansat në Instagram, ...

Proportion
Hapur Portal2 javë

Fitorja ndaj Shqipërisë, mediat britanike elozhe kombëtares ishullore

Pas fitores së Anglisë ndaj Shqipërisë me rezultatin 0-2 në stadiumin “AIR Albania”, mediat britanike shkruajnë se kombëtarja ishullore e ...

Proportion
xhensila nako2 javë

Anglia shumë e fortë, Shqipëria humbet 2-0 në “Air Albania”

Një ndeshje që në letër nuk ka dyshime dhe në fushë ashtu është. Anglia është ekip shumë i fortë për ...

Proportion
xhensila nako2 javë

“Sytë dhe zemrën te ju”, TKZ nuk e harron Kombëtaren, banderolë unike në “Air Albania”

COVID-19 i hoqi mundësinë tifozëve kuqezi të ishin të pranishëm në “Air Albania”, nuk do të jenë as me numër ...

Proportion
xhensila nako2 javë

Sot sfida Shqipëri-Angli, policia merr masat: Bizneset e vendosura në stadiumin ‘Air Albania’ do të mbyllen para ndeshjes

Policia e Shtetit ka marrë masat për mbarëvajtjen e ndeshjes Shqipëri-Angli që do të luhet sot në orën 18:00 në ...

Proportion
Hapur Portal2 javë

Vetëm 24 orë në Tiranë, masa të rrepta sigurie dhe konferencë “on-line”, Anglia e blinduar përpara sfidës me Shqipërinë

Në masa të rrepta sigurie dhe me një protokoll të ashpër kundër Covid-19, kombëtarja e Anglisë do të qëndrojë veytëm ...

Proportion
xhensila nako3 muaj

U rrahën brutalisht me njëri tjetrin, policia arreston dy tifozë pas derbit të kryeqytetit (Procedohen penalisht 14 të tjerë)

Policia e Elbasanit ka arrestuar dy tifozë të cilët janë konfliktuar me sende të forta para ndeshjes Tirana-Partizani, e cila ...

Proportion
Hapur Portal3 muaj

Partizani konfirmohet ndjekësi i Vllaznisë, Tirana shikon kreun me “dylbi”. Luftë në vendet e fundit, ja renditja

Është mbyllur edhe java e 16-të e Kategorisë Superiore, ku Vllaznia vazhdon të kryesojë renditjen. Me fitoren në derbi, Partizani ...

Proportion
Hapur Portal3 muaj

Situatë kaotike në Elbasan/ Përplasje e ashpër e tifozerive, digjet një lokal. 2 persona mbeten të plagosur

Situatë kaotike në qytetin e Elbasanit. Vazhdojnë trazirat dhe përplasjet mes tifozëve të Partizanit dhe Tiranës, teksa luhet derbi i ...

Proportion
Hapur Portal3 muaj

Incidente para derbit Partizani – Tirana, përplasen tifozeritë me flakadanë e kapsolla (FOTO)

Tashmë ndeshje mes Partizanit dhe Tiranës ka filluar, por se para se të nisë derbi, janë shënuar incidente. Gazetari Fatmir ...