Kategori: Bota

Proportion
Hapur Portal42 minuta

Fshihej prej 4 vitesh, si u kap gangsterri që terrorizoi Londrën

Ka përfunduar aventura e arratisjes për një 31-vjeçar në Britaninë e Madhe, i cili po ndiqej nga drejtësia për më ...

Proportion
Hapur Portal1 ditë

A u zgjodh Donald Trump President me mbështetjen e rusëve?

Institucionet më të larta të zbatimit të ligjit në SHBA mundet të bëjnë me dije sa më parë për publikun ...

Proportion
Hapur Portal1 ditë

Dyshime për sulme terroriste, 10 të arrestuar në Gjermani

Dhjetë persona u arrestuan në Gjermani me dyshimin për planifikimin e një sulmi terrorist duke përdorur një makinë dhe armë ...

Proportion
xhensila nako1 ditë

Brexit-i u shty! Shtetet që dalin me humbje dhe ato që përfitojnë

Brexit-i u shty! Dhe krerëve të BE-së të mbledhur në Bruksel sërish u ra një gur nga zemra. Sepse BE-ja ...

Proportion
Hapur Portal2 ditë

Shqiptarët popullojnë Zvicrën, hapet tjetër dritë jeshile për ta

Zvicra ka qenë një ndër destinacionet kryesore të shqiptarëve të Kosovës, të cilët pasi u larguan nga vendi vijuan jetën ...

Proportion
Hapur Portal2 ditë

“Të varen njerëzit e bardhë”, dënohet reperi në Francë

Një reper në Francë i quajtur Nick Conrad, i cili më herët ka qenë thuajse i panjohur për publikun, u ...

Proportion
Hapur Portal3 ditë

Konfiskohen 257 kg drogë të fshehur në banane

Shërbimi i sigurisë i Ukrainës njoftoi se ka konfiskuar një dërgesë të drogës nga Amerika Jugore me vlerë rreth 51 ...

Proportion
Hapur Portal3 ditë

Ish-presidenti arrestohet për korrupsion

Ish-presidenti brazilian Mishel Temer është arrestuar si pjesë e një hetimi të gjërë korrupsioni në Brazil. Mediat lokale shkruajnë se ...

Proportion
Hapur Portal3 ditë

Merkel: BE-ja duhet të përgatitet për një Brexit pa marrëveshje

Kancelarja gjermane, Angela Merkel u shpreh se Bashkimi Europian duhet të jetë i përgatitur për mundësinë që Britania e Madhe ...

Proportion
Hapur Portal3 ditë

Orbanit i tregohet kufiri, PPE nxjerr tek dera partinë Fidesz

Partitë popullore europiane (EVP) kanë marrë një vendim: Partia hungareze simotër, Fidesz do të qëndrojë jashtë dere, të paktën përkohësisht. ...

Proportion
Hapur Portal3 ditë

Vuçiç: Vonesat në dialogun me Kosovën mund të mund të destabilizojnë Ballkanin Perëndimor

“Vonesat në rifillimin e bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë mbi normalizimin e marrëdhënieve mund të destabilizojnë Ballkanin Perendimor i cili ...

Proportion
Hapur Portal3 ditë

Sulmohen 5 xhami në Angli, agresorët thyejnë xhamat e dritareve

Pesë xhami në Birmingham të Anglisë kanë rënë pre e sulmeve gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit ...