Kategori: Bota

Proportion
Hapur Portal1 orë

Anija me emigrantë fundoset në Greqi, mbyten 14 vetë, mes tyre edhe fëmijë

Të paktën 14 migrantë, përfshirë edhe fëmijë, kanë vdekur pasi anija me të cilin po udhëtonin rreth 20 persona është ...

Proportion
Hapur Portal2 orë

Me një pasuri prej 780 milion £, këngëtari udhëton me tren në klasin e dytë

Nuk e dimë nëse po kursen apo do të jape një shembull të mirë për të gjithë ata që kanë ...

Proportion
elidiana saraci3 orë

Tensione në kulm/ Rusia i dha 1 javë kohë, Britania tregon dhëmbët: Nuk tolerojmë kërcënime, jemi të fuqishëm…

Pas dëbimit të 23 diplomatëve rus nga Britania, i menjëhershëm ka qenë edhe reagimi i Rusisë, e cila lajmëroi largimin ...

Proportion
elidiana saraci4 orë

Mister/ Vritet biznesmeni rus në Londër, njihej si armik i Vladimir Putin

Pas vrasjes së ish-agjentit rus në Britani, Sergei Skripal, një tjetër rus është gjetur i vrarë në territorin britanik. Këtë ...

Proportion
elidiana saraci6 orë

I rrëmbejnë të dashurën, por përfiton 2.5 mln dollarë shpërblim

Një çift amerikan, i akuzuar gabimisht për “sajim të rrëmbimit të personit”, ka marrë nga gjykata një dëmshpërblim prej 2,5 ...

Proportion
elidiana saraci7 orë

Trump nuk ndalet, shkarkon zyrtarin e lartë të FBI, deklarata e fortë pas shkarkimit

Prokurori i Përgjithshëm i SHBA-së, Jeff Sessions ka shkakuar zëvendësdrejtorin e FBI-së Andrew McCabe, i cili është kritikuar nga presidenti ...

Proportion
elidiana saraci8 orë

Kotizas vendoset në shënjestër/ I dërgojnë zarfin me plumba në zyrë, përveç fishekut kishte edhe një…

Një tjetër mesazh kërcënues ka mbërritur në adresën e ministrit të Jashtëm, Nikos Kotzias. Mediat greke shkruajnë se një zarf ...

Proportion
elidiana saraci9 orë

Tensionet mes dy vendeve arrijnë ‘kulmin’, Putin hakmerret ndaj Britanisë

Vrasja e ish-agjentit rus, Sergei Skripal ka acaruar marrëdheniet mes Rusisë dhe Britanisë, dy vende të cilat kanë vendosur ti ...

Proportion
elidiana saraci10 orë

Paralajmërimi i Erdogan/ I vë kusht të prerë SHBA: Nëse do të bashkëpunosh me ne, atëherë…

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan në një konferencë për mediat foli rreth ka folur rreth operacionit ‘Dega e Ullirit’, ...

Proportion
elidiana saraci19 orë

Bashkohen ‘Fuqitë e Mëdha Europiane’, propozojnë sanksione kundër Iranit

Britania, Franca dhe Gjermania i kanë propozuar Bashkimit Evropian sanksione kundër Iranit, që lidhen me programin e tij me raketa ...

Proportion
elidiana saraci1 ditë

Putin thirrje të fortë rusëve: Rusia jonë e madhe dhe e dashur, bota e di se ne…

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, u bëri thirrje rusëve të votojnë në zgjedhjet presidenciale më 18 mars, duke apeluar te ...

Proportion
elidiana saraci1 ditë

Demarkacioni/ Reagon lista serbe: Ndërkombëtarët po ushtrojnë presion, por nuk e votojmë

Lista Serbe ka reaguar edhe një herë për mundësinë që ta votojnë Marrëveshjen për Demarkacionin me Malin e Zi Zëvendëskryeministri ...