Kategori: miks2miks

Proportion
xhensila nako12 minuta

Sa është rroga e Papës? Pyetja që mundon të gjithë botën

Shumë njerëz janë kuriozë të dinë mbi pagesat e personave të cilët janë në krye të institucioneve të ndryshme. Rasti ...

Proportion
xhensila nako23 orë

Çfarë ndodh me fëmijën nëse një grua lind në avion?

Nuk është diçka që ndodh çdo ditë. Nuk është aq e zakonshme, por ja që ndodh. Rreth 60 bebe kanë ...

Proportion
xhensila nako1 ditë

Nga dashuria te ekonomia dhe shëndeti, njihuni me parashikimin e Jorgo Pullës për këtë javë

Horoskopi i javës nga 19/04/2021- 25/04/2021 Dashi Këtë javë do ekzistojnë shumë cështje të cilat do t’ju tërheqin vëmëndjen por ...

Proportion
Hapur Portal2 ditë

Njihuni me disa përfitime shëndetësore për trupin tuaj kur agjëroni

Agjërim do të thotë të heqësh dorë me dëshirë nga konsumi i disa ose të gjitha ushqimeve ose pijeve kalorike, ...

Proportion
xhensila nako3 ditë

Fenomeni i rrallë! Gruaja ngeli shtatzënë ndërsa ishte shtatzënë 12 javëshe

39-vjeçarja Rebecca Roberts ishte 12-javëshe shtatzënë kur kuptoi se ishte shtatzënë përsëri. Ekografia tregoi se bebushi i saj në bark, ...

Proportion
xhensila nako3 ditë

Çfarë nënkuptojnë nishanet në këto pjesë të trupit

Shumica e nishaneve të lëkurës zhvillohen deri në moshën 30 vjeç dhe sipas astrologjisë kineze, ato mund të kenë shumë ...

Proportion
xhensila nako3 ditë

185 ditë në hapësirë, kthehen në Tokë dy kozmonautët rusë dhe astronautja e NASA-s

Vetëm disa ditë pasi ekuipazhi i Stacionit Hapësinor Ndërkombëtar arriti në 10 persona, tre janë kthyer në Tokë. Kozmonautët rusë ...

Proportion
Hapur Portal4 ditë

Turqia ndalon pagesat me kriptovalutë, ulet ndjeshëm vlera e Bitcoin-it

Banka Qendrore e Turqisë ka ndaluar përdorimin e kripotvalutave për blerjen e produkteve dhe shërbimeve. Sipas tyre transaksione të tilla ...

Proportion
xhensila nako4 ditë

Vetëm 3% e tokës, e paprekur nga njeriu

Vetëm 3% e tokave të planetit tonë janë të paprekura ende. Ky është rezultati i një studimi nga profesorë të ...

Proportion
xhensila nako5 ditë

Studimi/Të infektuarit me Covid më të rrezikuar nga mpiksja e gjakut sesa personat e vaksinuar

Në fillim të këtij muaji, Agjencia Rregullatore e Barnave në Mbretërinë e Bashkuar tha se nuk ka prova se ekziston ...

Proportion
xhensila nako5 ditë

Çfarë ndodh me trurin dhe trupin nëse ndërprisni përdorimin e telefonit për një javë

Ne prekim telefonat tanë mesatarisht 2,617 herë në ditë. Ju mund të mohoni ose pranoni se keni krijuar varësi, por ...

Proportion
xhensila nako5 ditë

Zbulohet misteri! Përse kirurgët kanë veshje blu ose të gjelbër në sallën e operacionit

Ngjyra e bardhë, për shkak të intensitetit të vet, mund të shpërqëndrojë kirurgët të cilët përqendrohen tek pacienti gjatë operacionit, ...