Kategori: Fokus

Proportion
Hapur Portal32 minuta

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat: 6 humbje jete dhe 430 të shëruar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë me anë të një deklarate për mediat, lajmëron se në 24 orët e fundit, 6 persona kanë ...

Proportion
Hapur Portal51 minuta

Nga qendrat e votimit me hyrje dhe dalje të veçanta te distancimi/ MSH nxjerr protokollin për 25 prillin, detyrat për KQZ dhe votuesit

Teksa na ndajnë vetëm 5 ditë nga zgjedhjet e 25 prillit, Ministria e Shëndetësisë ka publikuar një protokoll që duhet ...

Proportion
Hapur Portal2 orë

Indeksi i lirisë së shtypit 2021/ Gazetarët Pa Kufij: Shqipëria fiton një vend nga viti i kaluar, renditet mes vendeve “problematike”

Organizata Gazetarët pa Kufi (RSF) tha se gazetaria që ajo e quan vaksinën kryesore kundër dezinformimit, është bllokuar plotësisht ose ...

Proportion
xhensila nako2 orë

“Asgjë nuk ruhet në e-Albania”, drejtoresha e AKSHI merr në mbrojtje platformën: Ju kursyem trafikun, kohën dhe rryshfetin

Drejtoresha e AKSHI, Lindita Karçanaj, përmes një postimi në facebook ka reaguar në lidhje me skandalin e të dhënave në ...

Proportion
xhensila nako3 orë

Bilanci/ Kosova regjistron 442 raste pozitive dhe 14 humbje jete në 24 orë

Në 24 orët e fundit, në Kosovë janë regjistruar 442 raste pozitive nga 3,090 teste të kryera si dhe 14 ...

Proportion
xhensila nako3 orë

Përgjimi i Artan Lames, Meta: Tronditës, drejtësia të nisë hetimet, policia mos fshehë provat. Mos e detyroni popullin të…

Presidenti Ilir Meta reagon pas publikimit të përgjimeve nga gazetari investigativ, Artan Hoxha, për drejtorin e Kadastrës, Artan Lame, ku ...

Proportion
xhensila nako3 orë

Ambasada e SHBA kthen përgjigje për Tom Doshin, Prokuroria: Presim informacion dhe nga Interpol

Ambasada amerikane në Tiranë i është përgjigjur prokurorisë shqiptare në lidhje me kërkesën e bërë mbi pastërtinë e figurës së ...

Proportion
xhensila nako4 orë

La burrin për një grua, shkodrania: Kam 4 vite e martuar, kur e kuptova që pëlqeja femrat dhe si e pritën prindërit

Rremida Shkoza është një shqiptare e cila 30 vite më parë u arratis së bashku me familjen drejt Italisë dhe ...

Proportion
xhensila nako4 orë

Përgjimi/ Drejtori i Kadastrës jep ‘direktivat’: Po i the 100 mijë vetëve s’të legalizohet u bënë ‘mish për top’ për palën tjetër, duhet t’i mbajmë varur

Një audiopërgjim i drejtorit të Kadastrës, Artan Lame është publikuar nga gazetari investigativ Artan Hoxha ku dëgjohet të japë direktiva ...

Proportion
Hapur Portal5 orë

“Nga njohja me partnerin tek emrat e binjakeve që pret”/Eni Vasili në një intervistë ndryshe përballë gazetarëve të “Piter Pan”

Mbrëmjen e djeshme moderatorja Eni Vasili ishte e ftuar në emisionin “Në Kurthin e Piter Pan” ku zbuloi shumë detaje ...

Proportion
xhensila nako5 orë

Incidenti në Berat me furgonin e Bashkisë me ushqime, çështja i kalon SPAK.Dy të akuzuar për korrupsion aktiv në zgjedhje

Pas kapjes në flagrancë të furgonit të Bashkisë Berat,që ishte mbushur me ushqime për tu shpërndarë nga Partia Socialiste në ...

Proportion
xhensila nako6 orë

“Leku madh ka dalë rrugëve”, Rama: I kemi me emra dhe mbiemra se kush fshihen në makinat me xhama të zinj të autokolonave të opozitës

Nga Njësia. 5 në Tiranë, kryeministri Edi Rama, tregoi arsyet se përse duhet të votohet Partia Socialiste më 25 prill. ...