Kategori: Editorial

Proportion
Hapur Portal3 vjet

Luli foli drejtë, po kush i beson?

Lulzim Basha ka mbajtur sot një fjalim plot pathos dhe argumenta i cili i ftonte të gjitha instucionet ligjzbatuese të ...

Proportion
Hapur Portal3 vjet

Rama ka bilanc zero, Bushati shkoi në Kretë në mënyrë jo serioze…

  Nga Erl Murati Edi Rama ka 5 vjet kryeministër, por ka një bilanc nul për punën e qeverisë. Kështu ...

Proportion
Hapur Portal3 vjet

A mund ta luftojë Rama … Ramën

 Nga Armand Shllaku Po të ndjekësh videoselfie-t apo statuset e Edi Ramës në facebook, të krijohet përshtypja se ky njeri ...

Proportion
Hapur Portal3 vjet

Mustafa Nano-Ramës: Ndaje mendjen tani, në 2021-in do jetë vonë!

NGA MUSTAFA NANO Ja një e vërtetë që njerëzit bëjnë mirë ta dinë: Edi Rama do të jetë në krye ...

Proportion
Hapur Portal3 vjet

Ta gëzoni Kanabisin!

Nga Dritan Laci Fluturon… Fluturon… Kanabisi. Tashmë jemi lajm botëror dhe askush nuk mund të na e cënojë rekordin e ...

Proportion
Hapur Portal3 vjet

Europa ime: Ç’është atdheu?

Ku është atdheu? Ndodhet ai majtas apo djathtas? Eshtë ai fqinjësi, pyje, fusha, kombi vetiak, Europa apo e gjithë bota? ...

Proportion
portal4 vjet

“Rama 2” mposht qeverinë ‘Berisha 1’, por lëvizjet e Ramës pritet të shkaktojnë kaos

Nga Gjergj Erebara Qeveria “Rama 2” u betua në zyrën e Presidentit të Republikës mbrëmjen e të mërkurës së 13 ...

Proportion
portal4 vjet

Si po përpiqet të përçaj Basha, kritikët e tij?

Nga Mero Baze Lulzim Basha po përpiqet të deinkurajoj legelizimin e fraksioneve brenda Partisë Demokratike, me shpresë se kundërshtarët e ...

Proportion
portal4 vjet

Absurdi i një ligji, absurdi i një akreditimi, dhe absurdi i një… emërimi!

Merret vesh se zoti Kryeministër ka emëruar zëvendës ministër të arsimit, z. Ervin Demo! Unë nuk kam absolutisht asgjë me ...

Proportion
portal4 vjet

Kush ja ka mbyllur gojën PD?

Kush ja ka mbyllur gojën Partisë Demokratike? Kjo është pyetja më normale që do bënte çdo qytetar që beson që ...