Kategori: Editorial

Proportion
Hapur Portal3 vjet

Vlahutin kundër Ramës për emigracionin

Ikin apo nuk ikin shqiptarët për emigrim dhe cilat janë arsyet është një nga debatet që kthehet e rikthehet në ...

Proportion
Hapur Portal3 vjet

Pse përdori Saimir Tahiri një fjalor vulgar rruge, ekspertët japin shpjegimet e tyre /VIDEO

  Kemi qenë gjithë sy e veshë dje, teksa Saimir Tahiri jepte deklaratën e tij për shtyp, një ligjëratë e ...

Proportion
Hapur Portal3 vjet

Të gjitha akuzat e drejtpërdrejta dhe mes rreshtash, që bëri sot Saimir Tahiri për Edi Ramën

Kur lajmëroi sot një konferencë shtypi, në ambientet mediatike të gjithë filluan të ngrenë hipotezat e tyre. E padyshim që ...

Proportion
Hapur Portal3 vjet

Të vdesësh duke mbrojtur pronën, pse krimi ka marrë revansh dhe ku është fajtor shteti

Gruaja e tre vajzave dhe e një djali, Merita Buçi u përball mbrëmjen e djeshme me dy grabitës në dyqanin ...

Proportion
Hapur Portal3 vjet

Shënim/ Propaganda; Vetting-u si shpëtim për Edi Ramën

Sa herë kryeministri kalon nëpër situata të sikletshme, reciton me tone të forta fjali të hartuara bukur, për efektet që ...

Proportion
Hapur Portal3 vjet

Gabimi që bëri Rama me kuksianët dhe pika e kontratës që nuk ia sqaroi asnjëherë!

  Prej disa ditësh tashmë banorët e Kukësit po protestojnë për taksën e rrugës prej 10 eurosh të cilën ata ...

Proportion
Hapur Portal3 vjet

Analiza/ Milionat e pajustifikuara të gjyqtarëve, kush e ka rradhën pas Fatos Lulos

Mbi 750 gjyqtarë dhe prokurorë duhet të justifikojnë me dokumentacion ligjor, para organeve të Vetingut dhe përfaqësuesve të Operacionit Ndërkombëtar ...

Proportion
Hapur Portal3 vjet

Lojën e kujt po bën Albin Kurti?

Sa e lehtë është të shkatërrohet pavarësia! Dhe ç’është më ironikja, kjo të bëhet pikërisht në emër të pavarësisë, të ...

Proportion
Hapur Portal3 vjet

Shënim/ Ditëlindja e 55-të Azem Hajdarit, fillimet dhe fundi i një lideri

    Gramoz Pashko shtator 1992: Mos ia hiqni imunitetin Azemit…Imagjinoni disa vjet më pas, kur të shkruhen këto gjëra ...

Proportion
Hapur Portal3 vjet

Shënim – Kush po i përzë shqiptarët nga vendi i tyre

320 mijë shqiptarë janë larguar për 6 vite nga Shqipëria. Tre vitet e fundit, e kanë lënë vendin më shumë ...

Proportion
Hapur Portal3 vjet

Përçmimi ndaj mësuesve!

“Ai është mjek. Kushedi sa lek ka vënë. S’ka ç’i bën. Imagjino për një operacion merr 200 mijë, 6-7 operacione ...

Proportion
Hapur Portal3 vjet

Analiza – Po sikur mos të kapen porositësit e kokainës, a do vijojmë ta quajmë sukses aksionin e policisë?

Padyshim ngjarja më e bujshme e javës që lamë pas, ishte ajo e kapjes së 613 kg kokainë, në Portin ...