Kategori: Fokus

Proportion
xhensila nako13 orë

‘’Hiq çorapet e kuqe dhe martohu’’, Rama: Pandi Majkos ja plotësova të dyja kërkesat, mua më donte, por jo si kryetar i PS

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka kujtuar kohët kur u zgjodh kryetar i PS dhe marrëdhënien e atëhershme me Pandeli ...

Proportion
xhensila nako13 orë

Karantina 2-javore për të kthyerit nga Greqia e Maqedonia, LSI kërkesë Gjykatës Administrative: Anuloni vendimin e Komitetit Teknik

Lëvizja Socialiste në Integrim ka dorëzuar sot në Gjykatën Administrative të Tiranës një kërkesë për anulimin e vendimit të Komitetit ...

Proportion
xhensila nako13 orë

“Do tronditeshin dhe kontrollorët”! Rama i kthehet Metës pas SMS-ve të Gonxhes me biznesmenin: Harrove të publikosh videon, ku del vëllai i Monikës

Kryeministri Edi Rama ka sulmuar ashpër Presidentin Ilir Meta, pas takimit të këtij të fundit të zhvilluar pasditen e djeshme ...

Proportion
xhensila nako13 orë

“Autori të çohet para drejtësisë”, Rama për incidentin në Kavajë: Politizimi i kësaj çështje ngarkon me faj Lulin dhe Metën që po zhvillon fushatë idioteske

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për incidentin që ndodhi ditën e djeshme në Kavajë, ku mbeti i plagosur një ...

Proportion
xhensila nako13 orë

Databaza e të dhënave personale/ Celibashi: Nuk ka lidhje dhe ndikim në fshehtësinë e votës dhe procesin zgjedhor

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi ka deklaruar se databaza e të dhënave personale të mbi 910 mijë qytetarëve nuk ka ...

Proportion
xhensila nako13 orë

A do të hapen kutitë e votimit pas 25 prillit?! Celibashi jep përgjigjen dhe paralajmëron: Burg 1-7 vite për ata që ndryshojnë rezultatin!

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi, foli për hapjen e kutive të votimit të 25 prillit, nëse një gjë e tillë ...

Proportion
xhensila nako13 orë

Incidenti në Kavajë/ Kreu i KQZ thirrje Metës, Ramës e Bashës: Keni shumë në dorë, sa më afër zgjedhjeve, aq më të qetë të shfaqeni

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi ka komentuar incidentin e djeshëm në Kavajë ku u plagos brenda selinë sekretari i PD ...

Proportion
xhensila nako13 orë

“Të prekur nga Covid në qendrat e votimit”, Celibashi: Kush paraqitet atje do të lejohet të votojë, komisionerët nuk janë mjekë

Ditën e djeshme, Komiteti Teknik i Ekspertëve vendosi, që deri më 3 maj, personat që vijnë nga Maqedonia e Veriut ...

Proportion
xhensila nako14 orë

“Nuk tolerojmë asnjë”! Celibashi paralajmëron komisionerët e 25 prillit: Do përballeni me sanksione të rënda, nëse…

Kreu i Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, foli në një konferencë me gazetarët për procesin zgjedhor të 25 prillit. ...

Proportion
xhensila nako14 orë

Shtyhet seanca ndaj ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, zbulohet arsyeja dhe data e përballjes së radhës

Është shtyrë seanca në gjykatë për ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla. Gazetarja Klodiana Lala raporton për “BalkanWeb” se seanca është caktuar për ...

Proportion
xhensila nako14 orë

“Javën e ardhshme hapet gara për aeroportin e Sarandës”, Rama zbulon bisedën me Behgjet Pacollin

Kryeministri Edi Rama gjatë ceremonisë për nënshkrimin e nisjes së punimeve në aeroportin e Vlorës, tregoi, se javën e ardhshme ...

Proportion
xhensila nako15 orë

Zgjedhjet e 25 prillit/ Mediat greke: Ja truku i Ramës me karantinën 14-ditore me Greqinë

Mediat greke e cilësojnë truk të Ramës karantinën 14-ditore që vendosi Komitetit Teknik i Ekspertëve për qytetarët shqiptarë që vijnë ...