Kategori: Fokus

Proportion
xhensila nako2 ditë

“Ka shanse për vendim pozitiv, por…”, ish deputeti flet për negociatat.Ja çfarë zbulon

Ish deputeti i PD Genc Pollo, thote se edhe pse Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Europian të mbledhur dje në ...

Proportion
xhensila nako2 ditë

Universitetet që zgjedhin të rinjtë shqiptarë, të gjithë duan të bëhen ekonomistë dhe…

Numri i studentëve është rritur gjatë viti akademik 2018/2019, ku janë regjistruar 139,043 studentë, rreth 5% më shumë se një ...

Proportion
Hapur Portal2 ditë

LAJM I FUNDIT/ Përleshje mes të burgosurve në burgun e Rrogozhinës, një i plagosur. Dërgohet me urgjencë në Tiranë

Një përleshje mes të burgosurve është shënuar sot në burgun e Rrogozhinës. Përleshja ndodhi në palestrën e burgut. Në këtë ...

Proportion
Hapur Portal2 ditë

“Nga qelitë e burgut janë porositur vrasje”- Kreu i Burgjeve apel Prokurorisë së Përgjithshme: Policët u shërbejnë kriminelë me…

Drejtori i Përgjithshëm i burgjeve, Agim Ismaili deklaroi sot në Komisionin e Sigurisë se nga burgu janë porositur edhe vrasje, ...

Proportion
Hapur Portal2 ditë

Negociatat/ “JO-ja” e BE a rrezikon të prodhojë një krizë politike në Shqipëri? Si përgjigjet Johannes Hahn

Pas takimit të ministrave të Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, të cilët duket se nuk kanë gjetur dot ...

Proportion
Hapur Portal2 ditë

S’ka marrëveshje pro Shqipërisë, ministrat e Jashtëm të BE nuk dakordësohen. Hahn: Nuk është një moment lavdie

  Këshilli i Bashkimit Evropian nuk ka arritur në një vendim të unifikuar për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe ...

Proportion
Hapur Portal2 ditë

“Shqipëria disi më mbrapa se Maqedonia e Veriut” eksperti për Ballkanin: Çfarë ndikoi në imazhin e keq për vendin

Diplomatët do të gjejnë sërish formulime tipike për mosçeljen e negociatave me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut, thotë eksperti për ...

Proportion
Hapur Portal2 ditë

Gjesti i Berndt Borchard/ Reagon Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë: Reagim fyes

  Këshilli i Ambasadorëve në Shqipëri kanë reaguar pas veprimit të ambasadorit të OSBE-së në Tiranë, Berndt Borchard, kundrejt banorëve ...

Proportion
Hapur Portal2 ditë

Integrimi/ Finlanda befason në çastet e fundit: Vendime të ndara për Shkupin dhe Tiranën, Shqipëria të përmbushë kushtet

Presidenca finlandeze e Bashkimit Evropian propozoi zyrtarisht që të veçohet vendimi për Maqedoninë e Veriut, nga ai për Shqipërinë, lidhur ...

Proportion
xhensila nako2 ditë

“Arrestohet për kanosje”, gazetari shfryn ndaj kolegëve:Pa asnjë lloj verifikimi bënë…

“Nuk jam arrestuar. U shoqërova në polici për të sqaruar detajet e këtij lajmi që nuk e di nga mbiu, ...

Proportion
xhensila nako2 ditë

“Nuk të heq dot nga mendja, por kur të vdesësh…”, zbulohen mesazhe të gazetarit për një tjetër kolege

Gazetarja e televizionit të njohur, e cila përndiqet nga i riu 26 vjecar, Sadik Sejdinaj gjithashtu gazetar, duket se nuk ...

Proportion
xhensila nako2 ditë

E trishtë/Priste binjakë, nga materniteti doli vetëm me vajzën. Historia e trishtë e çiftit në Tiranë

Kimetja priste të sillte në jetë dy binjakë, por u kthye në shtëpi vetëm me vajzën. Gjatë lindjes së fëmijës ...