.

Dy persona të maskuar tentojnë të grabisin një banesë, dhunojnë me sende të forta pronarin dhe më pas…


Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në fshatin Zik-Xhafaj, të Kavajës.

News 24 raporton se dy persona të maskuar kanë tentuar të grabisin një banesë por kanë hasur në rezistencën e pronarit të saj.

Mësohet se ata kanë e dhunuar me sende të forta pronarin e banesës dhe më pas janë larguar. Në lidhje me ngjarjen ende nuk ka një informacion zyrtar, por pritet reagimi i Policisë për detaje./BW