.

Shkon në dy numri i kalimtarëve të plagosur nga shpërthimi në Tiranë, një i mitur ka mbërritur në spital

Një tjetër kalimtar është plagosur nga shpërthimi tek zona e ish- NSHRAK.

Mesohet se një i mitur ka mbërritur në spitalin e Traumës, kurse më parë ishte një italian që pësoi dëme nga shpërthimi.

Po ashtu dhe shënjestra e atentatit, Prend Gjini është i plagosur rëndë dhe po operohet./BW