.

COVID-19/ Regjistrohen 2 viktima të tjera nga virusi në vendin tonë

Dy humbje të tjera jete në 24 orët e fundit në Spitalin Infektiv, për fat të keq. Lajmin e ka konfirmuar Ministria e Shëndetësisë.
Mësohet se një 74 vjecare nga Shkodra dhe një 82 vjecare nga Tirana kanë humbur jetën.

“Fatkeqësisht, një 74 vjeçare nga Shkodra dhe një 82 vjeçare nga Tirana, me disa sëmundje bashkëshoqëruese kanë humbur jetën në spitalin infektiv si pasojë e insufuciencës respiratore progresive, pavaresisht trajtimit në terapi intensive dhe përpjekjeve të stafit mjekësor.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u shpreh ngushëllimet familjarëve të të ndjerave”, tha ministria.