.

Parashikimi i Astrologut shqiptar/ Nga koronavirusi shpëtojmë pas datës 6 qershor

 

Astrologu shqiptar Jofiel Koço me anë të një statusi në Facebook ka parashikuar se kur mund të përfundojë periudha e karantinimit në Shqipëri. Ai shkruan se karantinimi nuk do të zbutet deri pas datës 21 prill, ndërsa pandemia do të zhduket pas 6 qeshorit, pasi hëna hyn tek shenja e binjakëve, gjq që favorizon mushkritë.

“Më 6 qeershor, aksi hënor hyn tek binjakët, shenjë që kontrollon mushkëritë, dhe pikërisht kjo do të jetë faza finale e mposhtjes së pandemisë” – shkruan astrologu.

Astrologjia & virusi covid-19

Për të kuptuar nga ana astrologjike se çfarë solli një Pandemi-Globale, duhet të shikojmë kombinimin e rrallë midis PLUTONIT & SATURNIT.

Saturni kishte kohë që ndodhej ne BriCjap, por kur më 4 dhjetor hyri dhe JUPITERI në shenjën e BriCjapit i dha shumë shtysë fillimit të këtij Virusi që për herë të pare u shfaq në dhjetor 2019. Kur SATURNI u takua me PLUTONIN me 5-6 Janar 2020 Bota dëgjoi për herë të parë për virusin, nga shenjat që disa njerëz në Kinë po shfaqnin…

Takimet e PLUTONIT me SATURNIN janë shumë fatkeqe dhe në Astrologji, ky kombinacion quhet në mënyrë të koduar si : “HENA E 6″-të. Kombinimet midis Hënës dhe Diellit, quhet HENA e PARE, kombinimi midis MERKURIT & JUPITERIT quhet HENA e 2-te, e kshu me radhe…

HENA E 6-të, ose takimi PLUTON-SATURN është aq famëkeq sa që janë bërë dhe Filma-Horror me titullin :”HENA e 6-të” ku subjekti i Horrorit kanë qenë njerëz të infektuar, të shpërfytyruar dhe të dehumanizuar që iknin rrugëve…

SI DO TE VAZHDOHET ME VIRUSIN & KALKULIMET. ASTROLOGJIKE. ELEMINIMI I PANDEMISE do të kalojë disa faza qe lidhet me Tranzitet Planetare. 1)- SATURNI. doli nga Bri-Cjapit me 22 -Mars, Duke hyre ne Ujor. Ne nuk jemi me nen efekti i HENES SE 6-te sepse nuk kemi me Saturnin dhe Plutonin ne nje shenje. Kjo i sjell shume me Optimizem situates. Çfare do sjelle Saturni ne UJOR? UJORI kontrollon disa sector:

1-KOMPIUTER- ELEKTONIKE;2- ELEKTRICITETIN; 3-FARMACEUTIKEN. Tani Sektori Farmaceutik do marre shume Vemendje. Shpikje Ilaçesh, Vaksina, Vitamina etj.

2)-MARSI me 31-Mars del nga Bri-Cjapi dhe hyn ne Ujor . Kjo sjell shume optimizem. Nxjerr njerezimin nga “shokimi”, pamvaresisht se shume SHTETE do kene rritje te te infektuarve deri sa te arrijne “pikun” e tyre….

3)- Me 1 – Prrill VENERA del nga Dashi dhe hyn ne Dem. Sjell Shprese,” ringjallje”, vitalitet. Me 21 Prill DIELLI hyn ne Dem, duke rigjeneruar forcat tona, duke i pare gjerat me sy-realist dhe jo me Frike & Panik sikurse i shikojme tani.

4)- Me 6 QERSHOR , AKSI HENOR hyn ne Binjaket, shenje qe kontrollon Mushkerite dhe kjo eshte faza finale e Mposhtjes se Virusit. Dalja e Saturnit & Marsit nga Bri-Cjapi, nga PLUTONI i “tmerrshem” , pamvaresisht rritjes se numrit te infektimeve, qe jane pasoje e te shkuares nuk duhet te jape pesimizem… (Persa i perket KARANTIMIT, vetem pas dates 21 PRILL ( e tutje) kur DIELLI te hyje ne Shenjen e DEMIT dhe vetem gjate kesaj shenje ka mundesi te dalim, ose te “zbutet” Izolimi. Zbutjen e mbeshtet dhe takimi URAN -MERKUR ne DEM me 1- MAJ)/gazetashqip