.

Meta tregon në Open marrëdhëniet me Soreca-n dhe flet për aludimet për lidhjen intime me zyrtaren e rilindjes

 

Ilir Meta në Open në Top Channel foli edhe për marrëdhëniet me ambasadorin Soreca ku tha se marrëdhëniet nuk janë të shkëlqyera.

Nuk janë marrëdhënie të shkëlqyera. Por që në ditën e parë që ka ardhur ka pasur bashkëpunimin tonë. I kam treguar edhe shqetësimet për marrëdhëniet me ambasadorën përpara tij- tha Meta.

Presidenti Meta foli edhe për videon e aluduar mes ambasadorit Soreca dhe një zyrtareje të rilidnjes ku tha se kjo është një fabul e Meros dhe disa portaleve të rilindjes.

“Stausi ishte për të bërë hetimet pasi kur shqiptarët janë të shqetësuar si mund të mos jetë president. Videoja është një fabul e Meros se ai i ka qejf këto historitë me romanca- tha Meta.

U aludua se kjo video doli nga presidenca- ndërhyri Dudushi.

Kjo është një histori e portaleve të rilindjes-iu kundërpërgjigj Meta.