.

Franca shtang Shqiperine/Griezmann shënon golin e dytë


Po luhet në “Air Albania Stadium” takimi mes Shqipërisë dhe Francës, i vlefshëm për grupin H kualifikues të Euro 2020.

Ky është takimi i parë zyrtar që po zhvillohet në këtë impiant, i cili u inaguruar vetëm pak momente më parë nga presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin, kreu i FSHF, Armand Duka dhe kryeministri, Edi Rama.

Rezultati momental është 2-0 në favor të Francës.