.

Eni Vasili për ‘Gazetën Liberale’: Brenda opozitës ka krizë, shoqëria peng i politikës

Në faqen e parë të Gazetës Liberale sot është gazetarja Eni Vasili, njëherazi autore dhe drejtuese e emisionit politik Open në ekranin e Top Channel.
Sezoni i parë në Top Channel, emisionet që ngjallën më shumë debat dhe një dekriptim i aktualitetit politik, në nisje të sezonit të dytë të “Open” janë disa nga temat e trajtuara.

Në ciklin e përjavshëm të Forumeve UET, këtë të martë ishte e ftuar gazetarja e mirënjohur Eni Vasili.

E ftuar në Forumet UET, gazetarja flet për gjuhën e kryeministrit ndaj mediave, shkarkimin e presidentit, ngritjen e Erion Veliajt dhe krizën brenda opozitës mes Bashës dhe Kryemadhit.

Kujtojmë se ditën e hënë, nisi dhe sezoni i dytë i këtij emisioni, me një temë të nxehtë që kishte të bënte me shkarkimin e Metës ku debatet ishin të shumta në studio.