.

Kandidate për deputete: Këngëtarja e njohur shqiptare i futet politikës

Këngëtarja e njohur e “Mall për Çamëri”, Enkelejda Arifi, është përfshirë së fundmi në politikë.

Ajo i është bashkuar lëvizjes “Vetëvendosje” dhe tashmë është në listën e kandidatëve për deputete në Kuvendin e Kosovës.

Këtë lajm e ka dhënë kryetari i “Vetëvendosjes”, Albin Kurti, në një postim në rrjete sociale