.

Meta “sfidon” lartësitë, shfaqet ndryshe në Bjeshkët e Sharrit


Presidenti i Republikës, Iliri Meta vijon të shijojë bukuritë përrallore të Bjeshkëve të Sharrit në Kosovë.

Kreu i Shtetit edhe pse me pushime, nuk ka ngurruar për asnjë moment t’u bëjë thirrje palëve politike në vend që të reflektojnë me qëllim tejkalimin e krizës politike.

Kësaj here, Iliri Meta ka publikuar një foto, ku shfaqet i veshur sport dhe duke shijuar freskinë e boronicave në majë të bjeshkëve.

“Në Bjeshkët e Sharrit, atje ku boronicat të shoqërojnë kudo.”-shkruan ai.