.

Avokati sherr me Bushatin në Open: Sistem pocaqi. E bëtë Ramën si Antikrishti!

Avokati Adriatik Lapa ka debatuar ashpër në emisionin Open të Eni Vasilit, pasi ka akuzuar ashpër sistemin politik dhe qeverisjen. Lapa ka rreshtuar disa argumente të forta kritike. “është një sistem totalisht pocaqi’, tha Bushati.

Ndërkaq ka replikuar Bushati duke thënë se angazhimi qytetar nuk pengon askënd që të konkurojë dhe të garojë për të fituar si parti e re politike. Por retorikat e gjata sikur Rama është antikrishti këtu nuk kanë sens.

Hapur.al