.

Arrestohet 12-vjeçarja e dehur: I mora makinën gjyshit sapo fjeti

 

Një 12-vjeçare në Meksikë është arrestuar pasi po i jepte makinës pa patentë dhe ishte në gjendje të dehur. Ajo kishte marrë makinën e gjyshit të saj dhe kishte dalë me tre miq për të festuar. Kamerat kanë filmuar momentin kur ajo po ndiqej nga policia në autostradë. Vajza akuzohet për drejtimin e mjetit pa patentë dhe konsumimin e alkoolit nën moshën e lejuar.

Autoritetet thanë se gjatë ndjekjes, vajza u përplas me një sinjalistikë rrugore. Policia u habit kur vajza 12-vjeçare doli nga makina me duart e saj lart. Thuhet se ajo i tha policisë që ” prita derisa gjyshin ta zinte gjumi për ti marrë makinën fshehurazi”.