.

Receta çudibërëse/ Shtrydhni një limon në një lugë me vaj ulliri.Ja efektet e pabesueshme

Trupi ynë absorbon tonelata toksina çdo ditë. Shumë prej organeve tona luftojnë për të pastruar trupin tonë dhe për të bllokuar hyrjen e substancave të dëmshme që përpiqen të na sulmojnë.
Limoni dhe vaji i ullirit janë dy elementë që mund të na ndihmojnë të pastrojmë trupin dhe ta mbrojmë nga mikrobet dhe viruset që mund të na krijojnë infeksione, sëmundje dhe situata të tjera të pakëndshme dhe të dëmshme.

Përzierja e këtyre dy komponentëve, stimulon sistemin imunitar dhe e bën atë rezistent ndaj agjentëve të jashtëm. Tashmë të ndara, këto dy ushqime kanë veti të shkëlqyera, prandaj imagjinoni nëse janë të kombinuara së bashku!

Përgatitja është shumë delikate, por duke ndjekur këto hapa të thjeshtë, nuk mund të gaboni:

1 – Sasitë janë në një raport 1: 1, pra një lugë vaj dhe një lugë limon.
Përzieji mirë në një tas të vogël, pa e mbinxehur atë me shpejtësi të tepruar.
PËRFITIMET
Lufton kapsllëkun. Ndihmon tretjen e duhur të ushqimit.
Mbron zemrën dhe të gjitha funksionet e saj. Përmirëson qarkullimin e gjakut dhe heq kolesterolin e keq. Ndihmon në rrjedhjen e gjakut në mënyrë më efikase.
Ajo mban mëlçinë dhe fshikëzen e tëmthit në kushte të shkëlqyera.
Përveç kësaj, kjo lugë, e gëlltitur çdo ditë, forcon lëkurën, flokët dhe thonjtë.
Sa për këtë të fundit, vetëm zhytini për dhjetë minuta brenda kësaj përgatitjeje, në një tas të vogël. Vishni doreza për t’i mbajtur gjatë natës, për të shkuar në shtrat pa shpëlarë duart.
Në këtë mënyrë, përzierja lejohet të depërtojë në thonjë për më gjatë, prandaj rezultati do të jetë dukshëm më i mirë.
Gjithashtu për flokët, vaji ulirit dhe limoni së bashku janë të shkëlqyer. Ata u japin atyre një pamje shumë më të ndritshme dhe më pak të thatë dhe ndihmojnë në luftën kundër zbokthit.

Pra, do të ishte një zakon i mirë për të gëlltitur një lugë çaji të kësaj përzierjeje një herë në ditë, do të shihni sa përfitim ju do të keni në trupin tuaj!