.

Nuk e keni parë ndonjëherë kështu! Kim Jong-un i “dorëzohet” vapës dhe shkon në takim i veshur me…

Lideri i Koresë së Veriut është fotografuar me një stil veshjeje ndryshe nga ai i zakonshmi, ndërsa një valë të nxehti ka përfshirë vendin.

Temperaturat në Korenë e Veriut arriten në 37.8 gradë Celcius këtë javë.

Kim vizitoi një fabrikë të rritjes dhe përpunimit të peshkut, i veshur me një bluzë të bardhë me mëngë të shkurtra dhe pantallona gri.Ai shoqërohej nga e shoqja, e cila i mbante xhaketën.

Pamjet e publikuara nga agjencia shtetërore KCNA e tregojnë Kim Jong Unin teksa inspekton produktet vendase, të cilat i përshkroi si “pamje spektakolare”.

Sipas një raporti të hartuar vitin e shkuar nga Kombet e Bashkuara, rreth 41% e popullsisë së vendit është e kequshqyer.

Array
(
  [columns] => 4
  [ids] => 83985,83989,83988,83987
  [src] => Array
    (
    )

)