.

Berisha komenton deklaratën e Ramës: Thika i fut, por Xhafën nuk e lëshon!

Ish-kryeministri Berisha, njëherazi deputet i Partisë Demokratike i ftuar në studion e emisionit ‘Studio e Hapur’, me gazetaren Eni Vasili komentoi edhe statusin e fundit të kryeministrit Rama të bërë sot pasdite për çështjen e vëllait të Xhafajt.

Ish-kryeministri tha se Rama i ka futur shumë thika Fatmir Xhafajt por nuk e lëshon dot.

Berisha: “Rama nuk e lëshon dot Xhafën, thika i fut por nuk e lëshon dot. Ajo që nxorri Taulant Gjurën, ishte formula e Ramës. Ja kam thënë dhe në parlament, unë i them sepse kur s’vepron drejtësia, publiku duhet ta dijë të vërtetën. Ata merren me gjëra të vogla. Unës’jam prokuror, por mbroj interesin publik. Po të veprojë drejtësia, s’ka nevojë të flasësh fare për to.” tha Berisha.

Statusi i Ramës:

Jemi të gjithë njësoj?JO, s’kemi qenë asnjëherë të gjithë njësoj e s’do jemi kurrë njësoj!Nesër në 11.00 përpara Grupit Parlamentar, qëndrimi im për situatën e krijuar me Ministrin e Brendshëm dhe ecurinë e përpjekjes diplomatike drejt objektivit historik të çeljes së negociatave