.

Petrit Vasili i drejtohet Kryeministrit të Shqipërisë: Së paku, të ishe idiot i dobishëm

Petrit Vasili, kreu i grupit parlamentar të LSI-së, e ka sulmuar sërish kryeministrin Rama, duke e cilësuar edhe “idiot tërësisht të padobishëm”.

Vasili nuk ka harruar të kujtojë mes të tjerash edhe shkrimtarin e madh rus, Dostojevskin, që së paku i dha botës një idiot të dobishëm…

 

Ja se ç’shkruan Vasili:

“Idiot dhe hajdut i çertifikuar.
Flitet për skenare ruse, shantazhe ruse, ndërhyrje ruse.
Një rus i madh Dostojevski ka shkruar një kryevepër “Idioti”, por te një idioti te dobishëm.
Kemi edhe ne një idiot, por tërësisht te padobishëm e kemi dhe në krye të qeverisë.
Kersherine qe ta merrnim vesh se është idiot na e shuajti vite me pare Mero Baze nje profesionist i njohur i gazetarisë, qe ne shërbim te transparencës publikoi edhe kartelen e tij mjeksore. Por ju mos ja permendni idiotesine se ky kete alibi do ai, qe te thone “vjedh se eshte idiot dhe nuk kupton”. Por ne fund prap se prap mbetet idiot dhe hajdut i certifikuar”.