Kategori: Sport

Proportion
Hapur Portal1 vit

15 miliardë paund, njihuni me futbollistin më të pasur në botë

Duket e çuditeshe, futbollisti më i pasur në botë nuk është asnjë nga yjet e futbollit botëror, por 19-vjeçari i ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Kukësi prezanton trajnerin e ri, Peter Pacult: Prisni ekip ofensiv, do mbrojmë titullin

Kukësi prezantoi zyrtarisht Peter Pacult për stolin. Austriaku, me një të kaluar te Munchen 1860, Dynamo Dresden, Rapid Wien apo ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Kuqezi 2017; Momentet më pikante të kombëtares

2017-a ishte një vit i suksesshëm për Kombëtaren Shqiptare, por edhe me ndryshime të mëdha. Kuqezinjtë arritën të mbyllin në ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Tjetër barazim për Manchester United, zbret në vendin e tretë në Premier

Manchester United humbet vendin e dytë në Premier League pasi regjistroi barazimin e tretë radhazi në kampionat, këtë radhë përballë ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Nuk ka gola në “San Siro”, Inter e Lazio ndahen në paqe

Inter dhe Lazio janë ndarë në barazim pa gola në “Giuseppe Meazza” në kuadër të javës së 19-të të Serisë ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Barcelona mendon për merkaton, ja emrat që synon

Barcelona projekton perforcimet e reja në këtë merkato dimërore me favoritin kryesor Philipe Coutinhon, që me shumë gjasa mund të ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Prezantohet talenti i ri i Partizanit. Mesfushori 19 vjeçar vjen nga Kosova

Esat Mala është zyrtarisht lojtar i Partizanit. Talenti nga Mushtishti, komunë e Prizrenit, u prezantua si përforcimi më i fundit ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Harry Kane më i mirë se Messi dhe Ronaldo. Flasin statistikat

Në dekadën e fundit futbolli botëror është dominuar nga Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, sidomos në aspektin individual. Pothuajse çdo ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Vllaznia drjet privatizimit, shitja e aksioneve nis në prill

Lajm i i mirë për Vllazninë në këto ditë të fundit të 2017-ës. Në mbledhjen e fundit të vitit Këshilli ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Dyshimet e Man.United, rinovimi i Mourinhos nuk është i sigurt

Rinovimi i Jose Mourinhos me Manchester United tashmë nuk është më aq i sigurt. Humbja në derbin ndaj Manchester City-it, ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Dikur futbollist milioner, sot i lan rrobat me dorë

Ish-mbrojtësi i Arsenalit, Emmanuel Eboue ka treguar se si mbeti pa asnjë kacidhe në xhep dhe kjo e çoi për ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Deulofeu pranë zikaltërve, Interi akord me Barcelonën për transferimin

Gerard Deulofeu pritet të veshë bluzën zikaltër në janar. Lajmi konfirmohet nga mediet spanjolle, që raportojnë se sulmuesi anësor katalan ...