Kategori: Politike

Proportion
xhensila nako4 orë

Majko sjell në vëmendje 2 korrikun 1990: Qytetarët qëndruan në ambasada 11 ditë, kjo datë prodhoi…

Në ceremoninë përkujtimore të 2 korrikut 1990, në rrugën e ambasadave, Ministri i Diasporës, Pandeli Majko solli në vëmendje ngjarjen ...

Proportion
xhensila nako4 orë

Bardhi i përmendi Ruçit përgjegjësitë, ironizon Balla: Kishte dalë një Gazment apo Gazmir…

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka reaguar pas thirrjes së demokratit Gazment Bardhi për kryeparlamentarin Gramoz ...

Proportion
xhensila nako4 orë

“Thesi me miell u zëvendësua me 2 kg hurma arabie”, PD: Investigim shokues, s’ka mbetur më asnjë gram humanizëm tek kjo qeveri

Partia Demokratike ka reaguar pas publikimit te investigimit të gazetës BIRN, i cili tregonte si Qeveria ‘manipuloi’ bilancin e ndihmave ...

Proportion
xhensila nako5 orë

“Të nxjerrim më të mirën e mundshme nga fatkeqësia”, Rama inspekton kantierin ku do ndërtohen 300 apartamente në Kavajë

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar një tjetër zonë në Kavajë, ku është hapur kantieri i rindërtimit të një zone me ...

Proportion
xhensila nako5 orë

“Pandemia goditi fort ekonominë”- Guvernatori Sejko paralajmëron: Pritet rritje e numrit të papunësisë dhe kredive me probleme

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko shprehet se pandemia e COVID-19 ka goditur fort ekonominë shqiptare dhe në muajt ...

Proportion
xhensila nako6 orë

“Do e shkel rregulloren nëse e shkelni ju”, flet Gjuzi pas përjashtimit nga Kuvendi. Reagon Ruçi: Je i sëmurë, mos kujto se…

Deputetit konservator Kujtim Gjuzi iu ul dënimi i dhënë për përjashtimin me 10 ditë nga Kuvendi, duke e çuar në ...

Proportion
xhensila nako6 orë

Replikat në Kuvend/ Përmeti: Është tallje, na sillni 15 ligje dhe kemi 2 minuta kohë të flasim. Ruçi: Po veprojmë si vendet e tjera

Deputeti Andi Përmeti  në seancën e sotme plenare, i kërkoi Gramoz Ruçit që të lejojë rikthimin e diskutimeve normale në ...

Proportion
xhensila nako6 orë

Murrizi i akuzoi për pazare të fshehta, Ruçi i përgjigjet: Drafti për Reformën Zgjedhore nuk u soll në 12 të natës

Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi i është përgjigjur pretendimeve të deputetit Myslim Murrizi, sipas të cilit drafti për Reformën Zgjedhore ...

Proportion
xhensila nako7 orë

Gjiknuri dorëzoi në Kuvend draftin e Zgjedhores, Murrizi: Ndaleni këtë pazar, nga opozita nuk do merrni asnjë votë. Çorbën do ua hedhim në fytyrë

Deputeti Myslim Murrizi nga foltorja e Kuvendit është shprehur se drafti i dorëzuar nga Damian Gjiknuri është një trafikim dhe ...

Proportion
xhensila nako7 orë

Ngërçi me diplomat/ Studentët e Ekonomikut ngrihen në protestë. Kule u premton zgjidhje

Studentët e Ekonomikut protestuan sot para Dekanatit për pajisjen me diplomën e ciklit master. Janë rreth 315 studentë që kanë ...

Proportion
xhensila nako7 orë

Presidencë në kohën e Koronës, analiza e “DW”: Angela Merkel ka 6 muaj kohë për…

Gjashtë muaj kohë ka Kancelarja Angela Merkel për të negociuar kompromise në BE. Lufta kundër pasojave të pandemisë së Coronës ...

Proportion
xhensila nako7 orë

Meta ndan foto nga Ambasada gjermane: Mirënjohje për shqiptarët që guxuan, të përmbushim kushtet për negociatat

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur marrjen e presidencës së BE për 6 muaj nga Gjermania duke kujtuar eksodin e shqiptarëve ...