Kategori: Kolumnistet

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Që të mos bjerë më ‘telefoni’ i Sigurimit të Shtetit

Nga Astrit Patozi Këtë Kozma Janon, kandidat për KLP, i cili e paska pasur pseudonimin “Telefoni”, nuk kam nga ta ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Arsyet pse duhet protestuar më 27 janar

GRIDA DUMA Mosbesim, mpirje, dyshim, apati -janë ndjesitë që sot i rrinë mbi kokë shumëkujt. Ata që na minojnë të nesërmen, ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Katandisja e neveritshme në sistem e lëvizjes “antisistem” Vetëvendosja

Nga Ervis Iljazaj Lëvizja Vetëvendosja në Kosovë, lindi si një lëvizje e cila synonte të mblidhte rreth saj të gjithë ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

“Nuk kërkon Blushi popull tjetër por votuesit e tij atdhe tjetër”

Nga Dritan Hila Dorëheqja e Ben Blushit nga LIBRA ishte atipike, ashtu si edhe sjellja e tij. Në kohën kur ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

E mira, e keqja dhe e shëmtuara në vitin e parë të presidencës Trump

Nga: Ron CHRISTIE Zgjedhja e Donald Trump si presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara ka mërzitur zgjuarsinë konvencionale rreth ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Fuga: 14 herë i vjedhur, asnjë hajduti i kapur!

  Nga Artan Fuga* 1. Dyqanet që ishin pronë publike, pra edhe të miat, m’i morrën dhe ua dhanë atyre ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Ku gaboi Blushi me dorëheqjen

 Nga Andi Bushati Dorëheqja e Ben Blushit nga kryesimi i LIBRA-s është pa dyshim një lajm i keq. Një trishtim, ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Rama, pelivani reformës

  Debati i fundit për mënyrën e arrestimit të deputetëve është një provë më shumë se Edi Rama ka manovruar ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

“Si u braktis nga Qeveria e opozita 550 vjetori i Skënderbeut në Lezhë, shfaqje e bastardimit që…”

PREÇ ZOGAJ Viti Mbarëkombëtar i Skënderbeut” kërkonte të kishte si një moment nga më kulmoret, në mos më kulmorin, pikërisht ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Shqipëria që s’duam

Para disa ditësh dëgjova Edi Ramën, që po mbante një fjalim diku nga Rrësheni, ku ngriti në qiell atë që ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Asgjë e re nga fronti i Prokurorisë

Është bërë si avaz, avaz me ngjyrim të vjetër orientalist: Kushdo që vjen sefte në krye të Qeverisë, të Ministrisë, ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Vrasja e Oliver Ivanoviqit si shenjë e ndarjes së Kosovës

Ç’të thuhet për këtë vrasje? Krejt kjo situatë, përfshirë edhe vrasjen e Oliver Ivanoviqit, po fshin gjithçka që është arritur ...