Kategori: Fokus

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Marrëveshja Greqi-Shqipëri është gati/Mediat greke: Hiqet ligji i luftës, shqiptarët do marrin…

Marrëveshja Greqi-Shqipëri është gati, pavarësisht qëndrimit tepër diskret të dy ministrive të Jashtme. Kështu vazhdojnë të shkruajnë mediat greke, me ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Eurodeputetja: Ka shumë hetime, por jo ndjekje penale, mjaft u krahasuat me të shkuarën

Kryetarja e delegacionit të Parlamentit Europian në Komitetin Parlamentar të Stabilizim-Asociimit, BE-Shqipëri, në sesionin e dytë të tryezës u ndal ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Ekstradimi dhe një rrëfim personal: Kush është “Franca”, Izeti flet për dashurinë e jetës

Pak ditë pasi i është njoftuar vendimi i Gjykatës së Lartë turke për ekstradimin në Shqipëri Izet Haxhia tregon nje ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

E çuditshme, shqiptari blen makinën 50 mijë euro, veprimi i radhës i la të gjithë gojëhapur

Ka blerë makinë rreth 50 mijë euro, por friksohet se dikush mund t’ia vjedhë atë. Prandaj për ta mbajtur më ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Bashkë me borën nisin problemet: Bllokim rrugësh në Librazhd dhe mungesë energjie

Zonat malore janë zbardhur nga bora por bashkë me reshjet e borës kanë nisur edhe problemet e para. Mësohet se ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Aksioni për kapjen e Balilit, Artan Hoxha tregon detajet: Mori shkas pas shkrimit të medias gjermane

Hoxha pohoi se policia e Delvinës, në bashkëpunim me atë të Gjirokastrës rreth orës 17:15 zbarkoi në banesën e vjehrrit ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

FOTOT/ “Bastard, nuk me bëre dot asgjë”, babai i Ermal Metës aktiv në rrjetet sociale, ja si e mbështeste të birin

Kantautori shqiptar, Ermal Meta dhe Fabrizio Moro rrembyen cmimin e madh te Sanremos, duke u shpallur fitues me këngën e ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Aktorja Luiza Xhuvani del për herë të parë kundër Qeverisë ‘Rama’

Aktorja e njohur shqiptare, Luiza Xhuvani, e cila ka qenë deputete e Partisë Socialiste, ka dalë për herë të parë kundër ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

330 mijë persona kanë braktisur Shqipërinë shtatë vitet e fundit, një qytet sa Fieri, ose Durrësi

Në shtatë vitet e fundit (2011-2017), nga Shqipëria janë larguar në total rreth 330 mijë persona, si emigrantë. Të dhënat ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Protesta e artistëve/ Mesazhi i tenorit të njohur: Heshtët kur më fyen mua, më quajtën tradhëtar, por jam me ju!

Tenori i njohur shqiptar, me famë botërore, gjithashtu ish-kandiat për deputet i PS, Agim Hushi, ka reaguar kundër Qeverisë e ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Kulisat / Çfarë qëndron pas përplasjes Kumbaro- Ndrenika?

Me sa duket pathosi i zërit, fama artistike dhe areola per ylli e kanë shndërruar Robert Ndrenikën të vetmin përfaqësues ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Shikojeni këtë VIDEO/ Revoltohet artisti: Qeveritarët me vila 5 milionë euro. Për kë flet Asqeriu

rtistët e Teatrit Kombëtar nuk janë lënë që të hyjnë sot në ambientet e vendit të tyre të punës. Aktorët ...