Kategori: Te Gjitha

Proportion
xhensila nako12 orë

Nëse Kajan do të bëhet me një motër, Erion Veliaj e ka gati emrin e vajzës

Mbrëmjen e kaluar, “Shiko kush luan” ishte një puntatë speciale dedikuar fëmijëve të prekur nga tërmeti. Pjesë e emisionit u ...

Proportion
xhensila nako12 orë

Tërmeti tragjik/Pas takimit me Erdoganin, Rama konferencë me donatorët:Na ndihmoni në këtë rrugëtim të dhimbshëm!

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një konferencë me donatorët në Turqi, pas takimit me Presidentin Recep Tayyip Erdogan. Në fjalën ...

Proportion
xhensila nako12 orë

U shkatërrua nga tërmeti, shembet me fadroma godina nr.15 në Qytet Studenti, arsyet pse nuk u përdor eksploziv

Ka nisur puna këtë mesditë për shembjen e godinës nr.15 në Qytet Studenti. Kjo godinë u vlerësua si e pabanueshme ...

Proportion
xhensila nako13 orë

Rrufe, shi dhe reshje dëbore/ Njihuni me parashikimin e motit për javën që vjen

Edhe java e ardhshme do të shoqërohet me reshje shiu si dhe me dëborë në zonat malore. Shërbimi Metrologjik Ushtarak ...

Proportion
xhensila nako13 orë

“Si një uragan i vërtetë, në 3 ditë ndau epokat”, Berisha kujton ‘8 Dhjetorin’ dhe ka një mesazh për të rinjtë

Ish-kryeministri Sali Berisha kujton sot 29-vjetorin e Lëvizjes Studentore, që u ngrit në një marshim masiv më 8 dhjetor të ...

Proportion
xhensila nako13 orë

“Kur askush s’më konsideronte, ti ma zgjate dorën”, Flori fjalë prekëse për Enedën pas fitores

Fituese e këtij edicioni të “Kënga Magjike” është Eneda Tarifa. Një tjetër trofe për Flori Mumajesin, që këtë herë u ...

Proportion
xhensila nako14 orë

Reagon sërish Ambasada Amerikane: Retorika nxitëse për ngjarjet e vitit 1999, e papranueshme

Pas deklaratave të Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, i cili e quajti masakrën e Reçakut si një histori të trilluar ...

Proportion
xhensila nako15 orë

Eneda Tarifa fituese e “Kënga Magjike”, Fifi nuk mban dot lotët, publiku thërret në kor emrin e saj

Eneda Tarifa ka rrëmbyer çmimin e madh të edicionit të 21 të Këndës Magjike, me këngën “Ma zgjat dorën”. Me ...

Proportion
xhensila nako15 orë

Apartamentet stok, zgjidhja që u propozua në Open dhe u “përqafua” nga Kryeministri Rama

Mijëra banesa janë kthyer të pabanueshme për shkak të tërmetit që goditi 3 qarqe: Tiranën, Durrësin dhe Lezhën. Qeveria ka ...

Proportion
xhensila nako15 orë

“Merrni në dorë fatin e atdheut”, Meta kujton ‘8 Dhjetorin’ me këtë video-mesazh për tërmetin tragjik

Presidenti Ilir Meta kujton përmes një postimi në “Facebook” 29-vjetorin e Lëvizjes Studentore, që ia doli të rrëzojë regjimin komunist. ...

Proportion
xhensila nako15 orë

Lejuan kamionët plot mallra kontrabandë, arrestohet doganieri dhe 3 policët kufitarë në Korçë

Një aksion i gjerë është zhvilluar nga Policia e Korçës, duke çuar në pranga 1 doganier, 3 punonjës të Policisë ...

Proportion
xhensila nako15 orë

Rikthehet paniku në Durrës, një tjetër tërmet i fortë godet qytetin pas mesnatës

Një lëkundje e fortë tërmeti është regjistruar në orët e para të mesnatës së kaluar, në Shqipëri, duke rikthyer panikun ...