Kategori: Te Gjitha

Proportion
Hapur Portal11 orë

“100 dështimet e Ramës në 8 vite”/ Basha: Premtoi politika të përgjegjshme fiskale, nuk e mbajti. Detyrimet e prapambetura dëm në stabilitetin e vendit

Teksa ka nisur numërimi mbrapsht për ditën e zgjedhjeve, 25 prillin, kryedemokrati Lulzim Basha sjell një tjetër dështim sipas tij ...

Proportion
Hapur Portal11 orë

“Nuk arrin nivel të besueshëm për kualifikimin në detyrë”/ Komisioneri Publik kërkon shkarkimin nga detyra të prokurorit (EMRI)

Komisioneri Publik ka ankimuar në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit, pranë Gjykatës Kushtetuese, vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, ...

Proportion
Hapur Portal12 orë

VIDEO/ Sekuestrohen 23 tonë kokainë, ngarkesa më e madhe e kapur ndonjëherë. Kush është ‘bosi’ 28 vjeçar

Autoritetet gjermane dhe belge kanë sekuestruar 23 tonë kokainë, ngarkesa më ë madhe e kapur ndonjëherë në Evropë. Pronari 28 ...

Proportion
Hapur Portal12 orë

COVID/ Si ndikon grupi i gjakut dhe cili rezulton më i ndjeshëm nga virusi në vend

Grupi i gjakut luan një rol mjaftë të rëndësishëm në infektimin me koronavirus të një personi dhe po ashtu edhe ...

Proportion
Hapur Portal12 orë

Rritet sërish numri i viktimave nga koronavirusi/ Ministria jep të dhënat e infektimeve të 24 orëve

Një numër i lartë viktimash janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit si pasojë e koronavirusit. Nga dhënat e përditshme, ...

Proportion
Hapur Portal12 orë

17-vjeçari humbi jetën nga COVID/ Mjekja tregon fjalët e fundit të tij: O teta më falni…

E hëna e 22 shkurtit shënoi viktimën në moshë më të re në vendin tonë nga Covid. 17-vjeçar, Qamil Seiti ...

Proportion
Hapur Portal12 orë

Ka vetëm një dozë, analiza e shkencëtarëve të FDA: Vaksina e Johnson&Johnson parandalon COVID-in, së shpejti vendimi përfundimtar

Vaksina e kompanisë Johnson & Johnson e cila merret me një dozë të vetme mbron nga COVID-19. Kjo thuhet në ...

Proportion
Hapur Portal12 orë

“Çkapja e shtetit është nevojë ulëritëse për të ardhmen europiane të Shqipërisë”, Meta: Demokracia është kontrolli i sovranit mbi të zgjedhurit dhe jo…

Presidenti i Republikës Ilir Meta e cilëson nevojë ulëritëse çkapjen e shtetit për të ardhmen europiane të vendit. Në një ...

Proportion
Hapur Portal13 orë

Bardhi me të rinjtë në Elbasan: Votuesit për herë të parë kanë në dorë Shqipërinë

  Drejtuesi Politik në Qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi është takuar sot me të rinjtë që votojnë për herë të ...

Proportion
Hapur Portal13 orë

Shkencëtarët habisin: Mund të jenë miliona planetë në Rrugën e Qumështit, të ‘mbushur’ me alienë

Rruga e qumështit mund të jetë plot me botë shkëmbore të mbuluara me oqeane uji dhe kontinente, të ngjashme me ...

Proportion
Hapur Portal13 orë

Ballkani Perëndimor/ Çfarë pritet nga administrata e re Biden? Matthew Palmer: Nëse mund të ketë normalizim dhe ripajtim Serbi-Kosovë…

Departamenti amerikan i Shtetit tha se interesat e Shteteve të Bashkuara në Ballkanin Perëndimor janë të qendrueshme dhe strategjia e ...

Proportion
Hapur Portal13 orë

Letër të hapur Metës, Ramës e Bashës/ Grupi i mjekëve: Të shqetësuar nga mos respektimi i masave anti-Covid! Ja apeli i “bluzave të bardha” për politikën

Përmes një letre të hapur drejtuar presidentit Ilir Meta, kryeministrit Edi Rama, kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha, dhe aktorëve ...