Kategori: Open

Proportion
vitiola hapur1 vit

Largimi i rinisë shqiptare/ Rama: Shifrat flasin ndryshe. Do ikin e do vijnë…

Kryeministri Edi Rama tha në “Open”  se largimet e të  rinjve shqiptarë nga vendi janë noramale, ashtu si për çdo ...

Proportion
vitiola hapur1 vit

“Bashkim doganor Kosovë-Shqipëri?”, Rama përgjigjet në ‘Open’: Kemi një marrëveshje në portin e Durrësit, ja cili është hapi i parë

Diplomati Tomorr Alizoti i është drejtuar kryeministit Rama me disa pyetje në emisionin “Open”. Njëra prej tyre është  “Pse s’ka ...

Proportion
olsi1 vit

Ngadalësimi i integrimit në BE, Rama tregon se kush e ka fajin: Ja të vërtetat që duhen thënë

Kryeministri Edi Rama i pyetur në emisionin “Open” nëse ngadalësimi i procesit të integrimit, është faji i politikës shqiptare dhe ...

Proportion
olsi1 vit

Rama i le serbët pa fjalë: Bëni viktimën, ja pse Kosova e vendosi taksën

Kryeministri Edi Rama ka folur për emisionin “Open” të gazetares Eni Vasili edhe për tarifën e Kosovës kundrejt Serbisë. Rama ...

Proportion
olsi1 vit

Rama në “Open”: Tolerancën tonë, Brukseli s’duhet ta marrë për dobësi, ngritja e taksës me 100% është një…

Kryeministri Edi Rama në një lidhje direkte me emisionin “Open” foli që nga Peja për shprehjen “What the Fuck” të ...

Proportion
vitiola hapur1 vit

Mbledhja në Pejë, Alizoti: Fjalitë e Ramës një skandal politik-diplomatik

I ftuar në “Open” diplomati Tomorr Alizoti ka thënë se kryeministri Rama quan kazan mediat që në fakt janë në ...

Proportion
olsi1 vit

Rama pakt me Vuçiç për ndarjen e Kosovës? Ja si i përgjigjet kryeministri Edith Harxhit(Video)

E ftuar në emisionin “Open” në Top Channel anëtarja e Kryesisë së PD-së Edith Harxhi e pyeti kryeministrin Edi Rama ...

Proportion
vitiola hapur1 vit

Harxhi në ‘Open’: Rama po përdor Kosovën për të mbuluar problemet e….

E ftuar në “Open” me gazetaren Eni Vasili  ish zv-ministrja e Punëve të Jashtme Edith Harxhi u shpreh se nuk ...

Proportion
olsi1 vit

“What the fuck!!! Rama flet për deklaratën e tij kundrejt Europës: Ja çfarë nënkupton(Video)

Ditën e sotme u mbajt në Pejë të Kosovës mbledhja e përbashkët e dy shteteve Shqipëri-Kosovë. Gjatë kësaj mbledhje kryeministri ...

Proportion
olsi2 vjet

Video/”Sa do jetë vlera e dëmshpërblimit?” Grida Duma sfidon ministren: Ke ardhur këtu për të na treguar se sa s’di?

Kanë qenë të shumta debatet mes deputetes së PD-së Grida Duma dhe ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu në emisionin “Open” ...

Proportion
vitiola hapur2 vjet

‘Shembja e banesave’/ Plas sherri në ‘Open’: Duma-Pezës: Po sikur të ishte djali tënd aty? Ja si i përgjigjet Peza

  Me debate është shoqëruar tema për protestën e banorëve në “Astir”. Deputetja e PD, Grida Duma dhe gazetari Alfred ...

Proportion
olsi2 vjet

Merr “flakë” Kryemadhi, i kthehet keq Manastirliut: Nuk është humanizëm t’i nxjerrësh shqiptarët në rrugë, ne të dyja jemi…

Një debat i ashpër ndodhi në studion e emisionit “Open” në Top Channel mes kryetares se LSI-së Monika Kryemadhi dhe ...