Kategori: Sport

Proportion
Hapur Portal3 javë

Casillas del nga spitali: Nuk e di se çfarë me rezervon e ardhmja…

Iker Casillas ka dalë nga spitali në orën 15:10 të ditës së sotme dhe foli me mediat që e prisnin ...

Proportion
Hapur Portal3 javë

Futbollisti i Mançester Sitit e tradhtonte, e fejuara e nxjerr nga shtëpia

  Probleme në jetën private për Kajl Uoker, mbrojtësin e Sitit. E fejuara e tij i ka zbuluar një tradhti ...

Proportion
xhensila nako3 javë

Kampioni i botës reagon kundër homoseksualëve/ Futbolli nuk është gati për ata!

Homoseksualizmi është një nga çështjet më të debatuara në përgjithësi, por kohët e fundit ka prekur shumë dhe futbollin. Disa ...

Proportion
Hapur Portal3 javë

Gjimshiti ndëshkon Strakoshën, Atalanta qëndron në Champions

  Atalanta vijon të mahnis futbollin italian, këtë herë hirushja e Serie A vë në jetë një tjetër mrekulli, një ...

Proportion
Hapur Portal3 javë

Video/ Kërcet dajaku në Kategorinë e Dytë, ndërhyn policia

Kategoria e dytë e futbollit shqiptar ka luajtur dy sfida në të dyja grupet e saj, ku kanë ndodhur jo ...

Proportion
Hapur Portal3 javë

Pse pranoi ofertën/ Befason Edi Reja me deklaratën për Kombëtaren

  Trajneri i ekipit kombëtar të futbollit, Edi Reja tregoi për mediat italiane arsyen pse firmosi me FSHF-në. 73-vjeçari tha ...

Proportion
Hapur Portal3 javë

Tronditet bota e futbollit, ndahet nga jeta ish-trajneri i Kamzës

  Një ngjarje e dhimbshme preku sot botën e futbollit. Ish-trajneri i Kamzës, Edmond Dule u nda nga jeta ditën ...

Proportion
Hapur Portal4 javë

Disiplina “trondit” Partizanin, pezullohen gjatë Telushi dhe Gega

  Komisioni Disiplinës ka përdorur “dorë të hekurt” kundër Partizanit, duke dhënë dënime të rënda për Bruno Telushin dhe trajnerin ...

Proportion
Hapur Portal4 javë

Murinjo harron Ronaldon: Mesi, “special one” i të gjitha kohërave

Trajneri portugez ka lartësuar në maksimum fituesin e pesëfishtë të “Ballon d’Or”, ndërsa pret që ai të bëjë diferencën në ...

Proportion
Hapur Portal4 javë

Tronditet bota e futbollit, Iker Kasijas pëson infarkt. Ja si është gjendja e tij tani

  Një lajm që ka tronditur botën e futbollit, vjen nga Portugali. Iker Kasijas portieri i Portos dhe ish-portieri i ...

Proportion
Hapur Portal4 javë

FORMACIONET ZYRTARE/ Publikohen rreshtimet, ja si vendosen në fushë Totenhemi dhe Ajaksi

  Luhet në stadiumin e ri të Totenhemit në qytetin e Londrës, gjysmëfinalja e parë e Champions League mes Totenhemit ...

Proportion
Hapur Portal4 javë

FSHF ndryshon Superioren, zbulohet vendimi për javën e 32-të

  Vendim i papritur i institucionit të futbollit shqiptar, ndryshon kalendarin e Kategorisë Superiore. Teksa ishte parashikuar që të gjitha ...