Kategori: Sport

Proportion
Hapur Portal1 javë

Prezantohet Edy Reja, ka firmosur deri në nëntor

  Në zyrat e FSHF, presidenti Armand Duka ka zyrtarizuar Edy Reja, ish-trajnerin e Napolit dhe Lazios si pasues të ...

Proportion
Hapur Portal1 javë

“Nuk e bëra dot mrekullinë”, e ëma e Ronaldos rrëfen zhgënjimin e djalit të saj

Kristiano Ronaldo ka qenë i vetmi lojtar që ka dhënë gjithçka në dy ndeshjet me Ajaksin, duke shënuar dy gola ...

Proportion
Hapur Portal1 javë

Safet Gjici ngacmon presidentin Duka: Pse nuk ia jep që sot titullin Partizanit…?!

  Në ditën kur të gjithë aktorët e futbollit janë bashkë, pakkush prej tyre e shfrytëzon për të diskutuar, për ...

Proportion
Hapur Portal1 javë

Edi Reja nesër në Shqipëri, ja kur prezantohet

Trajneri i ri i Kombëtares do të jetë Edi Reja. Ai do të shoqërohet nga Armand Duka në konferencën e ...

Proportion
Hapur Portal1 javë

Ngjarja e shëmtuar, tifozët maqedonas me kore fashiste ndaj shqiptarëve në ndeshjen e Shkëndijës

Tifozët maqedonas “Komiti” sërish kanë shfryrë urrejtjen ndaj shqiptarëve. Thirrjet e tyre fashiste janë përsëritur edhe në ndeshjen Vardar-Shkëndija që ...

Proportion
Hapur Portal1 javë

Edi Reja zyrtarisht trajner i Shqipërisë, ja detajet e mëtejshme

Tashmë është çdo gjë zyrtare, trajneri i ri i Kombëtares shqiptare do të jetë Edi Reja. Takimi vendimtar mes paleëve ...

Proportion
xhensila nako1 javë

Kombëtarja, Armand Duka zgjedh trajnerin e ri që zëvendëson Panuccin

Nuk ka më asnjë dyshim, Edy Reja është trajneri i ri i përfaqësueses shqiptare. Mungon vetëm zyrtarizimi por Armand Duka ...

Proportion
Hapur Portal2 javë

VIDEO/ Salah dhuron spektakël, Liverpool fiton dhe merr kreun

  Dy gola në vetëm dy minuta dhe Liverpool ngjitet sërish në krye të renditjes së kampionatit anglez, duke lënë ...

Proportion
Hapur Portal2 javë

I ka ndëshkuar në vazhdimësi, Starovës i rikthehet “vrasësi” i gjirokastritëve

Sulejman Starova mori drejtimin e Laçit pas largimit të trajnerit Besnik Prenga, largim i cili erdhi pas humbjes 3-0 në ...

Proportion
xhensila nako2 javë

Largimi i Panuccit, Duka tregon kur zgjidhet trajneri i ri: Gati për ndeshjen e radhës

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, ka marrë pjesë ditën e sotme së bashku me ish-kapitenin e Shqipërisë, Lorik Cana, në ...

Proportion
Hapur Portal2 javë

E bujshme/ Totenhemi në ndjekje të talentit shqiptar, ofertë 20 milionë euro për shërbimet e 19-vjeçarit

Mesfushori me origjinë shqiptare, Elif Elmas, ka përfunduar në “radarët” e Totenhemit. Mediat britanike dhe ato turke raportojnë se “gjelat” ...

Proportion
Hapur Portal2 javë

Në Turqi e bëjnë fakt të kryer, sulmuesi shqiptar do të transferohet te Fenerbahçe

Sulmuesi Vedat Muriqi është shumë pranë akordit me gjigandët e Fenerbahçes. Lajmi konfirmohet nga mediat turke, teksa zyrtarizimi duket i ...