Kategori: Sport

Proportion
xhensila nako1 javë

Sulmuan me thikë ish-trajnerin e Vllaznisë, Gjykata “fundos” dy agresorët

Gjykata e Shkodrës ka dënuar me 5.2 vite burg në total dy autorët që sulmuan me thikë në shkurt të ...

Proportion
xhensila nako1 javë

Një minutë heshtje dhe shiritin e zi në krah, futbolli kthehet i përulur për viktimat e tërmetit

Vragat që la 26 nëntori në mendjen dhe shpirtrat e shqiptarëve do të duan kohë që të zhbëhen. Por pavarësisht ...

Proportion
olsi2 javë

Messi hyn në histori/ Fiton trofeun e 6 të “Topit të Artë”, mposht Ronaldon dhe Van Dijk

  Lionel Messi është vetë historia e futbollit. Sulmuesi argjentinas i Barcelonës fitoi për herë të 6-të në karrierë Topin ...

Proportion
xhensila nako2 javë

Tjetër gjest i madh nga tifozët e AEK-ut, shpalosin banderolën në shqip: Lutuni për Shqipërinë!

Tërmeti i tmerrshëm që goditi Shqipërinë më 26 nëntor, ka bërë që solidarizimi të jetë i jashtëzakonshëm. Një mbështetje e ...

Proportion
xhensila nako2 javë

Tifozët e Panathinaikosit hapin banderolën në ndeshje, ja çfarë shkruhej për situatën në Shqipëri

Një mbështetje e jashtëzakonshme dhe solidaritet ka ardhur nga ana e Greqisë, sa i përket situatës së vështirë që po ...

Proportion
xhensila nako3 javë

FOTO/ Tragjedia njerëzore nuk njeh ndasi, klubet greke solidarizohen me dramën në Shqipëri

Tragjedia që ka mbërthyer Shqipërinë ka kaluar çdo kufi, sensibilizimi ka qenë i jashtëzakonshme dhe gjithëpërfshirës. Në këtë dramë nuk ...

Proportion
Hapur Portal3 javë

Ndihma për të prekurit/ Duka: Do të ndërtojmë tre shtëpi

  Presidenti i FSHF-së, Armand Duka thotë se së bashku me homologët e Kosovës dhe Maqedonisë kanë vendosur që të ...

Proportion
Hapur Portal3 javë

Futbollistët e Kombëtares në këmbë, ndërmarrin nismën e veçantë për të ndihmuar familjet e prekura nga tërmeti

Sensibilizim i jashtëzakonshëm për tërmetin shkatërrimtar që goditi Shqipërinë ditën e djeshme. Së fundmi të gjithë futbollistët e Kombëtares, kanë ...

Proportion
Hapur Portal3 javë

Masaktroi gjyqtarin me grushte,ja vendimi qe merret për basketbollistin e Tiranës

  Basketbolli shqiptar regjistroi të shtunën një prej ngjarjeve më të shëmtuara dhe të paprecedentë. Një skandal i vërtetë, që ...

Proportion
Hapur Portal3 javë

NGJARJE E RËNDË/ E tërhoqën zvarrë dhe e qëlluan me shkop besjbolli, dhunohet barbarisht tifozi i Tomorit

Një tifoz i Tomorit të Beratit, ka rënë pre e dhunës së tifozëve të ekipit të Patosit dhe ka përfunduar ...

Proportion
xhensila nako3 javë

“Nami” në Belgjikë, sulmuesi shënon golin e parë dhe feston me shqiponjë

  Sulmuesi i ekipit Kombëtar U-21 të Shqipërisë, Din Sula, ka shënuar mbrëmjen e sotme në Belgjikë, me ekipin Uasland-Beveren ...

Proportion
xhensila nako3 javë

Superliga/ Skënderbeu mposht Tiranën dhe e kalon në renditje

Tirana shkonte në Korçë për të gjetur konfirmim pas oshilacioneve të ndeshjeve të fundit, oshilacione që në kampin bardheblu shpresonin ...