Kategori: Sport

Proportion
xhensila nako18 orë

U rrahën brutalisht me njëri tjetrin, policia arreston dy tifozë pas derbit të kryeqytetit (Procedohen penalisht 14 të tjerë)

Policia e Elbasanit ka arrestuar dy tifozë të cilët janë konfliktuar me sende të forta para ndeshjes Tirana-Partizani, e cila ...

Proportion
Hapur Portal1 ditë

Partizani konfirmohet ndjekësi i Vllaznisë, Tirana shikon kreun me “dylbi”. Luftë në vendet e fundit, ja renditja

Është mbyllur edhe java e 16-të e Kategorisë Superiore, ku Vllaznia vazhdon të kryesojë renditjen. Me fitoren në derbi, Partizani ...

Proportion
Hapur Portal1 ditë

Situatë kaotike në Elbasan/ Përplasje e ashpër e tifozerive, digjet një lokal. 2 persona mbeten të plagosur

Situatë kaotike në qytetin e Elbasanit. Vazhdojnë trazirat dhe përplasjet mes tifozëve të Partizanit dhe Tiranës, teksa luhet derbi i ...

Proportion
Hapur Portal1 ditë

Incidente para derbit Partizani – Tirana, përplasen tifozeritë me flakadanë e kapsolla (FOTO)

Tashmë ndeshje mes Partizanit dhe Tiranës ka filluar, por se para se të nisë derbi, janë shënuar incidente. Gazetari Fatmir ...

Proportion
xhensila nako4 javë

Nga Sean Connery tek Kobe Bryant dhe Maradona/ Figurat e njohura që ndërruan jetë në vitin 2020

Disa prej tyre na bënë të ëndërrojmë me rolet në filma, të tjerë na mbushën zemrat me muzikë, apo ndikuan ...

Proportion
xhensila nako4 javë

E trishtë/ Sportisti i talentuar shqiptar ndërron jetë në moshën 24 vjeç (Emri)

Ndërron jetë në moshën 24 vjeçare rekordmeni shqiptar i notit, Klavio Meça. Ende nuk dihen shkaqet e vdekjes së të ...

Proportion
xhensila nako1 muaj

Një agoni e gjatë dhe asnjë gjurmë alkooli dhe droge, dalin detajet e autopsisë së Maradonës

Një muaj pas vdekjes së Diego Armando Maradonës zbulohen detaje nga autotpsia e mjekësisë ligjore në Argjentinë. Sipas raportit të ...

Proportion
xhensila nako1 muaj

Messi: Kalova një periudhë të keqe, tani jam gati që të luftoj për gjithçka

Messi është rikthyer të flasë për mediat lidhur me situatën e tij te Barcelona, ndeshjet e fundit dhe objektivat. Në ...

Proportion
xhensila nako1 muaj

Cristiano Ronaldo mposht konkurrencën e Messit, vlerësohet me “Golden Foot”

Cristiano Ronaldo ka marrë çmimin “Golden Foot”, çmim që i jepet futbollistëve mbi 28 vjeç, me një karrierë të suksesshme. ...

Proportion
Hapur Portal1 muaj

I infektuar me COVID-19? Vetizolohet trajneri i Partizanit, klubi informon: Daja pati disa shqetësime…

Trajneri i Partizanit, Ilir Daja është vetizoluar në shtëpi dhe do të mungojë në sfidën e sotëm ndaj Bylisit. Klubi ...

Proportion
Hapur Portal1 muaj

Lajm i hidhur/ Sporti shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish-lojtari i Partizanit

Lajm i keq për sportin shqiptar, ndahet nga jeta ish-lojtari i Partizanit Sabri Balla. Ish-futbollisti i të kuqve është ndarë ...

Proportion
xhensila nako1 muaj

Superkompjuteri bën parashikimin, kush do të jetë ekipi fitues i Champions

U hodh ditën e djeshme shorti për 1/8-at e Ligës së Kampionëve, teksa goglat rezervuan përballje të zjarrta, ku spikat ...