Kategori: Profil

Proportion
Hapur Portal1 muaj

Profil/ Me karrierë të spikatur, Basha emëron gjeneral Pirro Ahmetaj si Këshilltar për Sigurinë Kombëtare

    Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka zgjeruar rrethin e bashkëpunëtorëve të tij, duke emëruar gjeneral (r) Piro Ahmetaj ...

Proportion
Hapur Portal1 muaj

Profil/ Kush është Alba, vajza shqiptare e Vitorio Sgarbit që u shfaq në krah të Ramës në emisionin ‘Porta e Porta’

Të mërkurën në mbrëmje në emisionin e Rai Uno, “Porta a porta” të organizuar me Edi Ramën për të sensibilizuar ...

Proportion
olsi2 muaj

“Open” udhëtoi në Barzago të Italisë. Intervista ekskluzive me djalin e vogël Alvin Berisha, babanë e tij, Afrimin, por edhe me vetë gazetarët e “Le Ienne”.

Historia e vogelushit Alvin kishte një fund të lumtur por tani shtrohet pyetja se çfarë do të ndodhë me fëmijët ...

Proportion
Hapur Portal4 muaj

Kjo është 19-vjeçarja që i prezantoi shqiptarët në Samitin e NATO-s

Studentja kosovare e shkencave politike në Universitetin Karlovi, njëherësh edhe e albanologjisë në Universitetin e Charlesit, Blerta Sejdija, prezantoi shqiptarët ...

Proportion
Hapur Portal8 muaj

Shqiptarja 14 vjeç i habit të gjithë, shkruan roman kriminalistik

  “Në pamje të parë Gerta Miftari duket si çdo vajzë tjetër e moshës së saj. Por, kjo nxënëse megjithatë ...

Proportion
Hapur Portal8 muaj

Vetëm 19 vjeç, kush është shqiptarja që kandidon në Itali

  Shqiptarët, jo të paktë në numër, janë përfshirë në fushën e politikës në shtetin fqinj të Italisë. Xheimina Dervishi, ...

Proportion
Hapur Portal11 muaj

Sadije Agolli: Si do ta përjetonte Dritëroi vdekjen time…

Në kujtimet e saj Sadije Agolli, shkruan se si mund ta kishte përjetuar Dritëro Agolli vdekjen e saj. Gruaja që ...

Proportion
Hapur Portal12 muaj

Doktor Hajdar Sulo, njeriu që bëri histori

– Ese për Dr. Hajdar Sulon – Nga Prof. Dr. Hulusi Hako Në muajin e jubileut tone të madh, hedhim ...

Proportion
olsi12 muaj

Vetëm 27-vjeç, shqiptarja bën libër për Universitetin e Oxford-it

Një shqiptare nga Maqedonia ka botuar një libër për “Universitetin e Oxfordit”. Përveç të tjerash 27-vjeçarja, Vigjilenca Abazi ka një ...

Proportion
olsi2 vjet

Historia e 28-vjeçares nga Shkupi: Ja si më la burri kur u mbulova me shami

Është vetëm 28-vjeç, por vuajtjet e Semnjete Krifcës nuk kanë të reshtur që kur ajo ishte fëmijë. E lindur në ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

VIDEO/Eni Vasili intervistë me Mustafa Nanon: Pse Berisha është më komod në intervistë se Rama, momentet më të vështira me ta!

Gazetarja dhe moderatorja e programit “Studio e hapur”, Eni Vasili ishte e ftuar në intervistë përballë gazetarit Mustafa Nano, në ...

Proportion
ilda hapur2 vjet

Historia rrënqethëse e vajzës shqiptare: Më mori fëmijën nga dora dhe më përdhunoi

Para Gjykatës rajonale të Solothurnit është paraqitur një shtetas sirian, pasi dyshohet se në vitin 2016 ka dhunar një shtetase ...