Kategori: Politike

Proportion
xhensila nako1 vit

Bombë te Parlamenti grek, autori bën telefonatën kërcënuese:Do të ketë viktima

Një alarm për bombë ka vendosur në lëvizje policinë greke mëngjesin e kësaj të premte.Alarmi u dha nga një telefonues ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Hetimi i KE për aeroportin e Vlorës, Shehaj:Të hetohen 100 mln €

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj shprehet se koncesioni i aeroportit të Vlorës është një skemë gjigande vjedhjeje e kryeministrit ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

I sekuestruan pasuritë reagon deputeti:Nuk kam asnjë metër tokë të sekuestruar e as të pa sekuestruar

Ish-deputeti Arben Ndoka, reagon pas vendimit të Prokurorisë së Krimeve të Rënda për të vënë nën sekuestro pasuritë e tij ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Ish-deputetit Arben Ndoka i sekuestrohet pasuria 40 mln euro

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka sekuestruar pasurinë e ish-deputetit të PS, Arben Ndoka, i cili u arrestuanë në tetor ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

“MERRE ME TË QESHUR, RUDINA!” Ish-deputeti i PD i del në mbrojtje Rudina Hajdarit

Ish-deputeti i PD-së, Astrit Patozi i ka dalë në mbrojtje deputetes Rudina Hajdari, e cila shpesh është vënë në qendër ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Ushtria në Rinas, Mustafaj: Manovër për të hequr vëmendjen

Ish-deputeti i PD Besnik Mustafaj tha se nxjerrja e ushtrisë në aeroport është antikushtetuese. I ftuar në rubrikën “Opinion” në ...

Proportion
Hapur Portal1 vit

Kryemadhi: Ky është plani i LSI për të ndihmuar fermerët

  Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar disa vizita në Fier, Elbasan, Dibër u njoh nga afër me problematikat ...

Proportion
xhensila nako1 vit

Grabitja/ Basha rendit faktet tronditëse: Kompania në bashkëpronësi të njeriut më të afërt të PS

Duke theksuar sot se “përgjegjës për sigurinë në Rinas e kudo është qeveria dhe shteti shqiptar jo kompanitë private, e ...

Proportion
xhensila nako1 vit

Grabitja në Rinas, reagon ish deputetja e LSI: Të shkarkohen Lleshaj dhe Xhaçka

Ish-deputetja e LSI-së Silvia Caka kërkon shkarkimin e ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçka dhe atij të Brendshmit, Sandër Lleshaj. Përmes ...

Proportion
xhensila nako1 vit

‘I zgjuan me gaz lotsjellës si terroristë’, Tabaku nxjerr foton:Minorenet mbahen në komisariat, hajduti ikën

Ish-deputetja e PD-se, Jorida Tabaku ka denoncuar sot me foto, se si po vijojne te mbahen ne ambientet e komisariatit ...

Proportion
xhensila nako1 vit

Vendosja e Ushtrisë në Rinas, ish-ministri i Mbrojtjes interpreton Kushtetutën: Ja kur lejohet

Ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu ka bërë një interpretim të Kushtetutës për rastet kur lejohet përdorimi i Forcave të Armatosura. ...

Proportion
xhensila nako1 vit

Padia e PD/Nis hetimi për Lleshaj e policinë për dhunë në protestë

Prokuroria e Tiranës ka regjistruar një kallëzim penal ndaj Ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj dhe Policisë së Shtetit. Regjistrimi i ...