Kategori: Politike

Proportion
xhensila nako9 orë

Presidencë në kohën e Koronës, analiza e “DW”: Angela Merkel ka 6 muaj kohë për…

Gjashtë muaj kohë ka Kancelarja Angela Merkel për të negociuar kompromise në BE. Lufta kundër pasojave të pandemisë së Coronës ...

Proportion
xhensila nako9 orë

Meta ndan foto nga Ambasada gjermane: Mirënjohje për shqiptarët që guxuan, të përmbushim kushtet për negociatat

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur marrjen e presidencës së BE për 6 muaj nga Gjermania duke kujtuar eksodin e shqiptarëve ...

Proportion
xhensila nako10 orë

Rama kujton 30-vjetorin e eksodit të shqiptarëve: Një kohë për të kuptuar çmimin e lirisë (Video)

Më 2 korrik 1990 mijëra shqiptarë duke mposhtur frikën e një diktature gjysmëshekullore mësynë ambasadat e huaja, – ndër to ...

Proportion
Hapur Portal22 orë

Festimet për pavarësinë e SHBA, Yuri Kim bën bashkë në ceremoni Ramën, Metën, Bashën dhe Ruçin

Teksa nuk ndajnë shumë nga 4 korriku, dita e pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Ambasada Amerikane në Tiranë ...

Proportion
Hapur Portal23 orë

Basha bisedë telefonike me ministrin e Jashtëm italian: E njoha me përfundimin e kodifikimit të reformës zgjedhore. Italia do jetë partner kyç i PD

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me Ministrin e Jashtëm të Italisë, Luigi Di ...

Proportion
Hapur Portal24 orë

“Ka dy mundësi për listat e hapura”- Astrit Patozi i ndan në kategori ata që kërkojnë ndryshim sistemi: Të paktën Partia Demokratike është e sinqertë kur thotë…

Kreu i Partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi thotë se haapja e listave zgjedhore heq automatikisht mundësinë e koalicioneve para votimeve, ...

Proportion
Hapur Portal1 ditë

Zbulohet dokumenti/ Kryeministri Rama e ka nënshkruar personalisht tërheqjen e padisë ndaj Ramush Haradinajt

Kryeministri Edi Rama edhe zyrtarisht e ka tërhequr padinë për shpifje që e kishte bërë ndaj ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush ...

Proportion
Hapur Portal1 ditë

“Projekt grabitqar”- Tabaku për segmentin Milot-Fier: Kostoja e PPP për këtë rrugë, 7 herë më e shtrenjtë se autostrada që lidh Kroacinë me Bosnje Hercegovinën

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar sot projektin dhe ka çelur garën për nismën e Korridorit Adriatiko-Jonian, që ka për synim ...

Proportion
Hapur Portal1 ditë

Basha: Turizmi shqiptar në koma, mbyllja e kufijve goditja që ka çuar në falimentim operatorët turistikë, qeveria zero strategji mbështetëse

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar takimet e tij me përfaqësues të shoqatave të Hoteleri-Turizmit, Tur Operatorëve dhe ...

Proportion
xhensila nako1 ditë

Finalizohet drafti për Reformën Zgjedhore, Opozita e Bashkuar thirrje Qeverisë: Të heqë dorë nga manovrat apo provokimet për…

Opozita e Bashkuar i bën thirrje Qeverisë të heqë dorë nga manovrat apo provokimet, që sipas saj do të minonin ...

Proportion
xhensila nako1 ditë

Gjermania merr Presidencën e BE, Haradinaj: Lajm i mirë për Kosovën!

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka mirëpritur fillimin e kryesimit të Presidencës së Këshillit të BE-së nga Gjermania. Ish-kryeministri Haradinaj ...

Proportion
xhensila nako1 ditë

Vasili: Prokuroria fle gjumë, në emër të jetëve të humbura nga COVID-19 të marrë pozicionin, nesër përgjegjësi e dyfishtë

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili i ka bërë thirrje SPAK dhe Prokurorisë që të hetohen deklarimet e kryeministrit Rama që ...