Kategori: Politike

Proportion
Hapur Portal3 vjet

Berisha zbulon emrin e ministrit: Luan me diamante, e ka rozë botën

Ish kryeministri Berisha mori fjalën në Kuvend gjatë diskutimit të çështjeve jashtë rendit të ditës për të lexuar mesazhin e ...

Proportion
Hapur Portal3 vjet

Miratohet kërkesa e PD, ja kur do të mbahet mocioni debat me Ramën

Konferenca e kryetarëve miratoi sot kërkesën e Partisë Demokratike për mocion me debat me kryeministrin Edi Rama për heqjen nga ...

Proportion
Hapur Portal3 vjet

Manastirliu hedh poshtë akuzat:Asnjë kosto shtesë për kontrollet, çfarë thonë të dhënat për sëmundjet

Nga foltorja e Kuvendit, Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka folur për ecurinë e deritanishme të Kontrollit Mjekësor Bazë si ...

Proportion
Hapur Portal3 vjet

Basha takon protestuesit para Kuvendit: Ja arsyeja pse nuk i merrni lekët, Rama dhe Gjiknuri janë përfshirë në…

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka qenë së bashku me protestuar e By passit të Fierit, përpara parlamentit, ku ...

Proportion
Hapur Portal3 vjet

Nis Kuvendi, LSI thërret në interpelancë Nikollën për krizën e Arsimit të Lartë

LSI ka thirrur sot në interpelancë, ministren e Arsimit Lindita Nikolla lidhur me ligjin e Arsimit të Lartë. LSI i ...

Proportion
Hapur Portal3 vjet

Seanca parlamentare/ PS interpelancë urgjente me ministren e Shëndetësisë dhe…

Rreth orës 10.00 pritet të nisë seanca e radhës në parlament. Kuvendi ka publikuar rendin e ditës, në të cilën ...

Proportion
Hapur Portal3 vjet

Ja çfarë thotë media britanike për plazhet e Shqipërisë, Rama publikon artikullin

Mëngjesin e sotëm kryeministri Edi Rama ka bërë urimin për një ditë të mbarë dhe e ka shoqëruar me një ...

Proportion
Hapur Portal3 vjet

Kercenimi i Shpetim Idrizit per Ramen: Nuk ka as burrë none dhe as palaço që heq emrin Çamëri

Kryetari i PDIU, Shpëtim Idrizi i ftuar në Intervistën e Mbrëmjes në Ora News, tha se askujt nuk duhet ti ...

Proportion
Hapur Portal3 vjet

Zbardhet e vërteta e konfliktit të Asamblesë me Ballën, kush e dërgoi emaili që solli përplasjen

Përgënjeshtrohet lajmi se Asambleja kundërshton deklaratën e Taulant Ballës për krijimin e zgjedhjeve të reja në Kukës. Burime nga PS ...

Proportion
Hapur Portal3 vjet

Idetë për shkëmbime territoresh, Meta: Të papranueshme dhe destruktive

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në takim delegacionin e Këshillit Europian për Marrëdhëniet me Jashtë, kryesuar nga Carl Bildt, ...

Proportion
Hapur Portal3 vjet

A do të ketë protestë në pranverë? Nisin lëvizjet e para në PD e LSI

Me përfundimin e protestës së janarit dhe shpalljes së një “epoke” tubimesh, opozita e PD-së dhe LSI-së duket se do ...

Proportion
Hapur Portal3 vjet

Djegia e makinës së ish-kryetarit të PD në Tepelenë, reagon selia blu: Policia të arrestojë…

Partia Demokratike ka reaguar lidhur me djegien e makinës së këshilltarit të saj në Këshillin Bashkiak të Tepelenës, që dyshohet ...