Kategori: Politike

Proportion
olsi2 vjet

Monitorimi i KLGJ, KLP, KED, nis gara për anëtarin e 5-të, ja kushtet që duhen plotësuar

Sot Kuvendi i Shqipërisë ka shpallur garën për anëtarin e 5-të të Komisionit të Pavarur për Koordinimin, Monitorimin dhe ndjekjen ...

Proportion
xhensila nako2 vjet

Luan Rama vijon ironitë me Markun: Edhe një herë për zonjën e Artë, prokurorët nuk komunikojnë me letra të hapura

Zv/kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama, vijon të shkruajë për kryeprokuroren e Përgjithshme Arta Marku, e cila së ...

Proportion
xhensila nako2 vjet

LSI-së i ikën një tjetër këshilltare bashkiake, i bashkohet Partisë Socialiste

Këshilltarja e LSI-së në Këshillin Bashkiak Kuçovë, Valbona Hoxha, largohet nga grupi i Këshilltarëve të LSI-së dhe i bashkohet grupit ...

Proportion
xhensila nako2 vjet

VIDEO/ Tymi i mbetjeve spitalore mbulon Vlorën, reagon Berisha: Krim tejet i rrezikshëm nga Leli i Kallam Dështakut!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video nga Vlora, ndërsa akuzon kryetarin e Bashkisë Dritan Leli se po kryen një ...

Proportion
xhensila nako2 vjet

Çfarë humbët nga seanca në Kuvend/ Socialistët shfaqen në humor ndërsa Tom Doshi…

Seanca e ditës së sotme në Kuvend u zhvillua sërish pa pjesëmarrjen e opozitës, por kjo gjë nuk e ka ...

Proportion
xhensila nako2 vjet

Panariti i përgjigjet akuzave të Ballës: Nuk ka kontratë me Balilët, keni një vit që…

Pas akuzave të deputetit të Partisë Socialiste Taulant Balla i cili u shpreh se Panariti firmosi kontratë qeraje toke për ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

Le Monde: Ja harta e planit Thaçi-Vuçiç, kufijtë e rinj mes Kosovës dhe Serbisë

Gazeta franceze e referencës “Le Monde” i ka kushtuar një speciale të gjatë në rrubrikën e saj “Gjeopolitikë” çështjes së ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

‘Hapat, ja si do t’u merret pasuria, qeveritarëve dhe kompanive që fituan nga korrupsioni’

Ish-ministri i Drejtësisë Enkelejt Alibeaj ka bërë të ditur hapat e ligjit që propozn opozita dhe efektet që ai do ...

Proportion
xhensila nako2 vjet

Balla sulmon opozitën: Ministri i LSI-së firmosi kontratë për Balilët ndërsa kompania e kunatit të Bashës jep…

Kryetari i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla, ka sulmuar opozitën nga foltorja e Kuvendit. Ai tha se Basha s’mund ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

753 milion euro tendera për shpenzime luksi dhe udhëtime, Tabaku: E paprecedentë në 27 vite!

Deputetja demokrate Jorida Tabaku në prezantimin e “Platformës kundër korrupsionit dhe ologarkisë” ka bërë një pasqyrim të ndarjes së tenderave, ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

Antimafia/ PD sqaron si do veprohet, nga verifikimi te hetimi dhe vendimmarrja. Ku do shkojnë paratë e konfiskuara

Deputeti demokrat, Enkelejd Alibeaj ka sqaruar detaje nga nisja e opozitës për të ndalur dhënien e koncesioneve abuzive përmes ndryshimit ...

Proportion
xhensila nako2 vjet

Opozita prezanton platformën antimafia, vjen reagimi i Ramës: Pasqyra e dëshpërimit…

Ndërkohë që kreu i PD-së dhe opozita janë duke prezantuar platformën dhe ligjin antimafia, që do të pasohet me anullim ...