Kategori: Politike

Proportion
elidiana saraci2 vjet

Deputetët e PD-së i shpalosin banderolën e ‘Qeverisë së Krimit’ në Kuvend/ Ja si reagon kryeministri Rama (FOTOT)

Ashtu sikurse ishte paralajmëruar, opozita ka bllokuar punimet e Kuvendit. Deputetët e opozitës kanë bllokuar foltoren e Kuvendit ku zbuluan ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

Basha: Kriminelët i ofruan të afërmit të dëshmitarit ‘X’ 200 mijë € për të mohuar dëshminë, kemi fakte! (VIDEO)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon fjalën e tij LIVE në facebook, pavarësisht faktit se kreu i Kuvendit, Ruçi ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

Basha-Ballës: Mos u afro tek kamera, pallosh. Do marrësh atë që meriton (VIDEO)

Seanca plenare pas ndërprerjes së parë rinisi sërish, por opozita vijoi të mbante të bllokuar foltoren e Kuvendit. Pavarësisht thirrjeve ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

Tensione në Kuvend/ Ndërpritet për herë të dytë seanca, Basha vijon fjalën LIVE në facebook (VIDEO)

Ka rinisur seanca plenare në Kuvend, por opozita vijon të mbajë të bllokuar foltorene Kuvendit. Pavarësisht thirrjeve të kryeparlamentarit Ruçi ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

Tensionohet situata në Kuvend, deputetët e PD rrethojnë foltoren dhe zbulojnë banderolën (VIDEO)

Ashtu si ishte paralajmëruar, opozita ka bllokuar foltoren e Kuvendit,. Në nisje të seancës fjalën e mori kreu i PD-së, ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

Protesta e së shtunës/ Berisha: Vendi në prag konflikti. S’do jetë protestë, por revoltë

Ish-Kryeministri Sali Berisha tha dje se të shtunën nuk do të ketë protestë të opozitës, por revoltë të saj dhe ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

Sa burg do të bëjë Agron Xhafaj për trafikun e drogës?/ Flet juristi italian

Agron Xhafaj u dorëzua tek autoritetet italiane mëngjesin e 16 majit, vetëm pak orë pasi në media ishte shpërndarë një ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

“Kemi video për 2 ministra”/ Zyrtari i PD-së me deklaratë të fortë: Brenda verës rrëzohet qeveria!

Kryetari i Këshilltarëve të PD në bashkinë e Tiranës, Kreshnik Çollaku i ftuar në emisionin ‘Repolitix’ të drejtuar nga Denis ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

“Më 26 maj ka revoltë”/ Berisha thirrje qytetarëve: T’i tregojmë vendin Edi Ramës!

Ish-Kryeministri Sali Berisha paralajmëroi se në protestën e njoftuar nga opozita për të shtunën do të ketë revoltë. “Dëshiroj që ...

Proportion
elidiana saraci2 vjet

Akuzat ndaj Llallës/ Berisha: U tentua që të zëvendësohej peshku i madh!

I ftuar në ABC News, ish-kryeministri Berisha u pyet mbrëmjen e sotme lidhur me ish-Kryeprokurorin Adriatik Llalla, ndërsa tha se ...

Proportion
ilda hapur2 vjet

Berisha: Ka regjistrime të reja, Rama do ta shkarkojë Xhafajn, dhe do ta zëvendësojë me…

Ish-kryeministri Sali Berisha , gjatë intervistës që ka dhënë sot në mbrëmje në ABC News, ka folur për zhvillimet më ...

Proportion
ilda hapur2 vjet

‘’200 mijë euro për ti mbyllur gojën ‘Dëshmitarit X’, Basha denoncon: Vrasës nga Vlora e Fushë Kruja…

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka dalë sot para mediave për të denoncuar kërcënimet dhe intimidimet ndaj dëshmitarit X të ...